Fotbalisté Slovanu Bratislava se radují na hřišti Klaksvíku.

Fotbalisté Slovanu Bratislava se radují na hřišti Klaksvíku. | foto: Profimedia.cz

Fotbalisté Dinama Záhřeb vyhráli v Astaně, Slovan postoupil do jarní části

• 0
Fotbalisté Dinama Záhřeb v Evropské konferenční lize zvítězili na hřišti Astany 2:0 a přiblížili se postupu ze skupiny C, jejímž jistým vítězem byla už po čtyřech kolech Viktoria Plzeň. Záložník Erik Daniel skóroval v dresu Trnavy do sítě Ludogorce, ale prohře 1:2 nezabránil. Fiorentina s Antonínem Barákem v základní sestavě si zajistila postup do jarní části po výhře 2:1 nad Genkem.

Slovan Bratislava s Jaromírem Zmrhalem v základní sestavě zvítězil na hřišti Klaksvíku 2:1 a také má jisté jaro. Záložník Roman Macek nastoupil v dresu Lugana na hřišti Bodö/Glimt v 63. minutě a byl při porážce 2:5. Tomáš Pekhart sledoval prohru své Legie Varšava 1:2 na hřišti Aston Villy pouze jako náhradník.

V prvním poločase v Astaně měl několik šancí včetně penalty ve 12. minutě domácí gambijský útočník Darboe, ale žádnou nevyužil. Po přestávce byli mnohem aktivnější hráči Dinama a do vedení je ve 48. minutě dostal devatenáctiletý Vidovič, který v klubu hostuje z Bayernu Mnichov. Výhru v závěru pečetil Kaneko. Dinamo uspělo po třech porážkách. Chorvatský mistr má na druhém místě v tabulce šest bodů, Astana i Ballkani po čtyřech.

Spartak Trnava už měl jistotu vyřazení, bulharský mistr potřeboval vyhrát. Ludogorec šel do vedení v 74. minutě po gólu Duaha, ale o čtyři minuty později srovnal svým třetím gólem v tomto ročníku EKL Erik Daniel. Hosté v 86. minutě neproměnili penaltu, přesto se výhry dočkali. V páté minutě nastavení jim zajistil tři body Tissera. Skupinu H vede Nordsjaelland s deseti body, Ludogorec a Fenerbahce mají po devíti.

Barák odehrál proti Genku v dresu Fiorentiny 59 minut a byl u branek spoluhráče Martíneze Quarty a hostujícího Kayembeho. Vítězství trefil González z penalty v 82. minutě. Fiorentina v posledním kole skupiny F zavítá do Budapešti, kde se střetne s druhým Ferencvárosem o přímý postup do osmifinále.

Bratislavský Slovan od 17. minuty prohrával po trefě Mikkelsena, ale o sedm minut později srovnal Kucka. A šestatřicetiletý slovenský matador byl i tím, kdo v 62. minutě vstřelil vítězný gól. Svěřenci Vladimíra Weisse v posledním zápase skupiny vyzvou Olimpiji Lublaň. V případě, že zvítězí a Lille neporazí doma Klaksvík, stane se slovenský mistr vítězem skupiny.

Mackovo Lugano po vysoké prohře v Norsku přišlo o možnost postupu z „déčka“, pokračovat budou Club Bruggy a Bodö/Glimt.

Legia Varšava s Pekhartem je ve skupině E druhá a v posledním kole se utká o postup s třetím Alkmaarem. Polskému týmu stačí remíza.

Skupina A:

KÍ Klaksvík - ŠK Slovan Bratislava 1:2 (1:1)

Branky: 17. Mikkelsen - 24. Kucka, 62. Kucka. Rozhodčí: Tohver – Saga, Klaasen (DEN). ŽK:27. da Silva, 84. Forren - 71. Borjan, 76. Kucka, 83. Wimmer, 85. Strelec, 90+5. Savvidis.

KÍ Klaksvík Johansson – Pavlović (75. Josephsen), Faerö, Forren – Danielsen, J. Andreasen (C), Joensen, da Silva – Mikkelsen (64. Kronberg), Klettskarð, Gussiås.

ŠK Slovan Bratislava Borjan – Blackman, Kašia, Bajrić, Zmrhal (90+2. Pauschek) – Kankava, Savvidis, Kucka (C) – Barseghjan (61. Wimmer), Čavrić (90+2. Sharani), Strelec (85. Abubakari).

NK Olimpija Lublaň - Lille OSC 0:2 (0:1)

Branky: 15. Cabella, 75. Yazıcı. Rozhodčí: Jablonski – Koslowski, Beitinger (GER). ŽK:41. Brest, 61. Sousa, 90+5. Bristrić - 38. Santos, 41. Umtiti, 86. Haraldsson.

NK Olimpija Lublaň Pintol – Lasickas (63. Posavec), Ratnik, Muhamedbegović, Sualehe – Elšnik (C) (72. Pinto), Doffo, Sousa (63. Fadida) – Brest (46. Silva), Bristrić, Motika (72. Nukić).

Lille OSC Chevalier – Santos, Yoro, Umtiti (72. A. Ribeiro), Gudmundsson – André (C), bin Tálib (83. Gomes) – Žegrova (76. Haraldsson), Bouaddi, Cabella – Yazıcı (83. Faiz).

Tabulka:

1.Lille53207:211
2.Slovan Bratislava53117:510
3.Klaksvík51135:64
4.Olympija Lublaň51042:83

Skupina B:

Breidablik Kópavogur - Maccabi Tel-Aviv 1:2 (0:1)

Branky: 61. Eyjólfsson - 35. Biton, 82. Zahavi. Rozhodčí: Bilbija – Lazić, Macić (BIH). ŽK:36. Eyjólfsson, 90+5. Muminović - 37. Biton, 67. Kanichowsky, 78. Luckassen. ČK:90+5. Eyjólfsson.

Breidablik Kópavogur A. Einarsson – Gunnlaugsson (C), Muminović, Margeirsson, Yeoman (62. Hlynsson) – V. Einarsson, Lúðvíksson, Eyjólfsson – Svanþórsson, Steindórsson (62. Kristinsson), Ingvarsson.

Maccabi Tel-Aviv O. Mosquera – A. Cohen, Luckassen, Saborit, Revivo – Kanichowsky, van Overeem, Peretz – Biton (68. Turgeman), Zahavi (C) (90+3. Davida), Milson (88. Yeini).

KAA Gent - FK Zorja Luhansk 4:1 (1:0)

Branky: 20. Fofana, 49. Batahov, 55. Orban, 75. Gandelman - 82. Nagnojnyj. Rozhodčí: Manouchos – Psarris, Nikolaidis (GRE). ŽK:28. Fadiga, 90+2. Hjulsager - 39. Anťuch, 42. Aziangbe.

KAA Gent Nardi (70. Roef) – Fadiga, Kandouss (46. Torunarigha), Watanabe, Fortuna (70. Tísúdálí) – Gerkens, Kums (C) (59. Hjulsager), Gandelman, Fofana (70. Lagae) – Cuypers, Orban.

FK Zorja Luhansk Turbejvskij – Dančenko (32. Horbač), Cordeiro, Bol, Snurnicyn – Aziangbe (62. Nagnojnyj), Batahov, Čurko (C) (83. Myšnov) – Kyrjuchancev (83. Alefirenko), Anťuch (62. Buhaj) – Guerrero.

FC Astana - GNK Dinamo Záhřeb 0:2 (0:0)

Branky: 48. Vidović, 79. Kaneko. Rozhodčí: Beaton – McFarlane, Mulvanny (SCO). ŽK:37. Kuat, 59. Jovančić, 74. Harojan - 72. Perić. ČK:73. Jovančić. Diváci: 20 313.

FC Astana Čondrić – Harojan, Maročkin, Tomašević – Hovhannisjan, Kuat (C) (78. Bejsebekov), Jovančić, Vorogovskij (78. Dosmagambetov) – Ourega (31. Lončar), Darboe (63. Ajmbetov), Astanov (63. Tomasov).

GNK Dinamo Záhřeb Zagorac – Moharramí, S. Ristovski (78. Perković), Perić (75. Šutalo), Ljubičić – Bulat (46. Sučić), J. Mišić – Kaneko, Baturina (78. Halilović), Vidović (85. Rukavina) – Petković (C).

Tabulka:

1.Viktoria Plzeň55006:115
2.Dinamo Záhřeb52037:56
3.Ballkani51133:44
4.Astana51134:104

Skupina D:

Besiktas Istanbul - Club Brugge KV 0:5 (0:2)

Branky: 4. Nielsen, 14. Thiago, 46. Thiago, 51. Onyedika, 70. Skov Olsen. Rozhodčí: Šmajc – Gabrovec, Černe. ŽK:45+3. Uçan - 38. Nielsen. Diváci: 13 021.

Besiktas Istanbul Destanoglu – Bingöl (84. Kömeç), O. Bulut, Colley, Zajnutdinov – Tiknaz (56. Hadžiahmetović) – Uçan (56. Fernandes), Oxlade-Chamberlain – Tosun (C) (64. Kılıçsoy), Aboubakar, Rebić (46. Muleka).

Club Brugge KV Mignolet (C) – Spileers, Mechele, Odoi – De Cuyper (74. Meijer), Nielsen (46. Skóraś), Vetlesen (60. Nusa), Onyedika, Skov Olsen – Zinckernagel (46. Balanta), Thiago (60. Jutgla).

Bodö/Glimt - FC Lugano 5:2 (1:0)

Branky: 40. Pellegrino, 52. Fet, 66. Berg, 79. Pellegrino, 89. Kapskarmo - 69. Celar, 86. Babic. Rozhodčí: Bel – Pataki, Tomas (CRO). ŽK:42. Moumbagna, 60. Pellegrino, 81. Žugelj - 45+1. Mahmoud, 60. Saipi, 64. Cimignani, 90+4. Vladi, 90+5. Hajdari.

Bodö/Glimt Faye Lund – Wembangomo (81. Sjövold), Moe (C), Björtuft, Björkan – Fet (70. Saltnes), Berg, Grönbaek (81. Gulliksen) – Sörli (81. Žugelj), Moumbagna (70. Kapskarmo), Pellegrino.

FC Lugano Saipi – Arigoni (65. Espinoza), Mai, Hajrizi, Hajdari (84. El Wafi) – Mahmoud (65. Macek), Sabbatini (C), Bislimi – Steffen, Celar (81. Babic), Cimignani (65. Vladi).

Tabulka:

1.FC Bruggy541012:213
2.Bodö/Glimt531110:510
3.Lugano51136:124
4.Besiktas Istanbul50145:141

Skupina E:

AZ Alkmaar - HŠK Zrinjski Mostar 1:0 (0:0)

Branky: 59. Pavlidis. Rozhodčí: Derevinskyj – Šlončak, Skrypka (UKR). ŽK:68. Penetra - 61. Malekinušić.

AZ Alkmaar Ryan – Sugawara (82. Kasius), Bazoer (43. Penetra), Martins Indi (C), Wolfe – Clasie, Mihailovic (82. D. de Wit), Dantas (90+4. Goudmijn) – Poku, Pavlidis, van Bommel (82. Addai).

HŠK Zrinjski Mostar M. Marić – Ćorluka, Senić (66. Kiš), Radić, Malekinušić – Bradarić (83. Balić), Zlomislić, Ivančić – Hrvanović (60. Sabljić), Bilbija (C), Ćuže (83. P. Mišić).

Aston Villa FC - Legia Varšava 2:1 (1:1)

Branky: 4. Diaby, 59. Moreno - 20. Muçi. Rozhodčí: Di Bello – Imperiale, Baccini (ITA). ŽK:36. Diaby, 41. Luiz, 54. Tielemans, 90+2. Durán - 40. Gual, 41. Wszołek, 68. Kramer, 75. Jędrzejczyk.

Aston Villa FC R. Olsen – Cash, Konsa, Lenglet, Moreno (79. Digne) – McGinn (C) (71. Bailey), Kamara, Luiz (90. Dendoncker), Tielemans (71. Ramsey) – Durán, Diaby (79. Zaniolo).

Legia Varšava Tobiasz – Pankov, Jędrzejczyk, Kapuadi – Wszołek (82. Rosołek), Slisz (76. Çelhaka), Elitim, Dias (55. Kun) – Pesqueira (C) (76. Kapustka), Gual (55. Kramer), Muçi.

Tabulka:

1.Aston Villa540111:612
2.Legia Varšava53028:69
3.Alkmaar52037:106
4.Zrinjski Mostar51045:93

Skupina F:

FK Čukarički Bělehrad - Ferencvárosi TC 1:2 (1:0)

Branky: 11. Adžič - 83. Zachariassen, 90+8. Pešić. Rozhodčí: Al-Emara – Valjakka, Honkanen. ŽK:74. Nikčević, 90+4. Stanković, 90+9. Jovanović - 44. Abena, 74. Abú Fání, 90+7. Zachariassen, 90+9. Pešić. Diváci: 1 389.

FK Čukarički Bělehrad Filipović – Stanković, Subotić, Kovačević – Tošić (C), Sissoko, Kovač (85. Jovanović), Ivanović, Miladinović (80. Singh) – Adžič (71. Nikčević), Cvetković (85. Adetunji).

Ferencvárosi TC Dibusz (C) – Ramírez (46. Ćivić), Abena (69. Bešić), Cissé, Makreckis (46. Botka) – Abú Fání, Sigér (46. Lisztes) – Zachariassen – A. Traoré (46. Katona), Marquinhos, Pešić.

ACF Fiorentina - KRC Genk 2:1 (1:1)

Branky: 45+4. L. Martínez, 82. González - 45. Kayembe. Rozhodčí: Kooij – van Zuilen, De Nas (NED). ŽK:28. L. Martínez, 90+2. Milenković, 90+7. Biraghi, 90+8. Kouamé - 20. Fadera, 81. Muñoz, 89. Paintsil, 90+2. Zeqiri, 90+4. Galarza, 90+6. Cuesta.

ACF Fiorentina Christensen – Parisi (46. Kayode), L. Martínez (46. Milenković), Y. Mina, Biraghi (C) – Barák (59. Beltrán), López, A. Duncan (59. Arthur) – Ikoné (82. Brekalo), Kouamé, González.

KRC Genk Van Crombrugge – Muñoz, Cuesta, Sadick, Kayembe – Heynen (C), Galarza, Hrošovský (78. El Chanús), Paintsil – Arokodare (58. Zeqiri), Fadera (42. Baah).

HJK Helsinki - Aberdeen FC 2:2 (2:1)

Branky: 16. Bandé, 33. Hostikka - 41. MacDonald, 56. Duk. Rozhodčí: Nuza – Berisha, Selimaj (ALB). ŽK:86. Keskinen, 86. Tenho, 90+2. Lingman - 42. Barron.

HJK Helsinki Mäenpää – Halme (74. Olusanya), Tenho (C), Peltola – Soiri, Lingman, Kanellopoulos (67. Hetemaj), Keskinen – Hostikka (67. Raitala), Radulović, Bandé (67. Ollila).

Aberdeen FC Roos – Rubežić, MacDonald, Jensen – Milne (74. Devlin), Polvara, Barron, R. Duncan, Hayes (C) (46. McGrath) – Guèye (46. Sokler), Duk (74. Miovski).

Eintracht Frankfurt - PAOK Soluň 1:2 (0:0)

Branky: 58. Marmúš - 55. Kędziora, 73. A. Živković. Rozhodčí: Sylwestrzak – Heinig, Karasewicz (POL). ŽK:69. Tuta, 82. Marmúš, 90+2. Jakić - 69. Thomas. ČK:90+5. Jakić.

Eintracht Frankfurt Trapp (C) – Tuta (74. Buta), Smolčić, Pacho – Dina Ebimbe (86. Ferri), Larsson, Schirí (54. Jakić), Nkounkou – Götze (74. Aaronson), Marmúš, Šájbí.

PAOK Soluň Kotarski – Vieirinha (C) (79. Troost-Ekong), Kędziora, Koulierakis, R. Soares – Meïté, Ozdojev (79. Schwab) – A. Živković, Murg (66. Konstantelias), Taison (83. Despodov) – Samatta (66. Thomas).

Tabulka:

1.PAOK Soluň541012:813
2.Eintracht Frankfurt530211:59
3.Aberdeen50328:103
4.HJK Helsinky50235:132

Skupina H:

FC Nordsjaelland - Fenerbahce Istanbul 6:1 (2:1)

Branky: 21. Hey, 25. Svensson, 55. Nygren, 66. Rasmussen, 75. Nygren, 84. Nygren - 44. Batshuayi. Rozhodčí: Pignard – Drouet, Coniglio. ŽK:17. Diomande.

FC Nordsjaelland Eriksson – Hey, K. Hansen (C), Nagalo, Frese – Diomande (46. Nygren), Tverskov (86. Sertdemir), Svensson – Villadsen (83. Jensen-Abbew), Rasmussen (79. Harder), Schjelderup (79. Osman).

Fenerbahce Istanbul Livaković – Osayi-Samuel, Akcicek, Oosterwolde, Kent (74. King) – Crespo, Yüksek, Szymański – Ünder (62. Kahveci), Batshuayi (62. Džeko), Tadić (C).

FC Spartak Trnava - PFC Ludogorec Razgrad 1:2 (0:0)

Branky: 78. Daniel - 74. Duah, 90+5. Tissera. Rozhodčí: Spasjoņņikovs – Tatriks, Šakurovs (LAT). ŽK:80. Koštrna, 88. Mikovič - 57. Naressi.

FC Spartak Trnava Takáč – Koštrna, Štetina, Kóša, Daniel – Bainović (46. Bernát), Zeljković, Bukata (72. Paur) – Ofori, Ďuriš (72. Djuričin), Azango (67. Mikovič).

PFC Ludogorec Razgrad Padt – Witry, Sundberg, Verdon, Nedjalkov – Naressi (89. Cruz), Piotrowski, Gonçalves – Vidal, Duah, Tekpetey (89. Tissera).