Paris St. Germain - Manchester City 1:2, hosté otáčeli, soupeř dohrál v deseti

• 51
Fotbalisté Manchesteru City se přiblížili historicky prvnímu finále v Lize mistrů. Na hřišti Paris St. Germain po poločase prohrávali, úvodní semifinálový zápas ale otočili a zvítězili 2:1. Nadějný výsledek budou hájit v odvetě příští týden v úterý.

Nejprve sebevědomý vstup, rychlé vedení a pak kolaps, dva laciné góly a k tomu navrch červená. Paris St. Germain úvodní semifinálový zápas s Manchesterem City nezvládl.

Francouzský tým zvolil stejný způsob hry, jakým vyřadil Barcelonu i Bayern. Ze zajištěné obrany rychle přecházel do útoku, který režírovali Di María s Neymarem. Často hledali přihrávkami rychlého Mbappého, ale Ederson častokrát tento záměr přečetl a akci zhatil.

Soupeř se v prvním dějství dostal jen do dvou šancí. Bernardo Silva z ostrého úhlu Navase nezaskočil, Phil Foden pálil doprostřed brány.

Pařížané skórovali v 15. minutě po perfektně sehrané standardní situaci. Ángel Di María od rohového praporku posadil balon na hlavu Marquinhosovi, který hlavičkoval mimo Edersonův dosah.

Ve druhém poločase Mbappé obranu City pozlobil, ale na jeho nabídku na malém vápně Verratti nedosáhl.

Jenže pak domácí mezi 64. a 71. minutou dvakrát lacině inkasovali. Kevin De Bruyne mínil centrovat, jenže na balon nikdo nedosáhl a ten se snesl  Navasovi do brány - 1:1.

Při druhém gólu City gólmanovi zase nepomohla zeď. Přestože na zemi ještě ležel Verratti, Rijád Mahriz poslal balon z přímého kopu  mezi Kimpembem a Paredesem. Navas už se za střelou natáhnout nestihl, pak už jen rozčileně rozhazoval rukama.

Domácím se začal sen o druhém finále za sebou hroutit, byť před sebou mají ještě odvetu. Neymar se zbytečně opřel do Rubéna Diase a viděl žlutou kartu, horší projev frustrace ale přišel o chvíli později. Idrissa Gueye podrážkou zezadu přišlápl lýtko Ilkaye Gündogana a za likvidační zákrok viděl oprávněně červenou kartu.

Zápas se dohrál v režii hostů, kteří se ještě snažili vedení nad oslabeným soupeřem navýšit. Foden však pálil do stejných míst jako v prvním poločase a Navas ho i tentokrát vychytal.

Postupující se se ve finále utká s lepším z dvojice Chelsea - Real Madrid, jejichž úvodní zápas skončil 1:1. Odveta v Anglii se hraje ve středu 5. května.

Paris Saint-Germain FC - Manchester City 1:2 (1:0)

Branky: 15. Marquinhos - 64. De Bruyne, 71. Mahríz. Rozhodčí: Brych (GER) – Borsch (GER) , Lupp (GER). ŽK:70. Paredes, 74. Neymar - 31. Cancelo, 86. De Bruyne. ČK:77. I. Gueye.

Paris Saint-Germain FC Navas – Florenzi, Marquinhos (C), Kimpembe, Bakker – I. Gueye, Paredes (83. A. Herrera) – Di María (80. Danilo Pereira), Verratti, Neymar – Mbappé.

Manchester City Ederson – Walker, Stones, Rúben Dias, Cancelo (61. Zinčenko) – Gündoğan, Rodri, De Bruyne (C) – Mahríz, B. Silva, Foden.