HOP NA KAPITÁNA. Brankář Tomáš Vaclík se raduje s basilejským kapitánem Markem

HOP NA KAPITÁNA. Brankář Tomáš Vaclík se raduje s basilejským kapitánem Markem Strellerem z vítězství nad Liverpoolem. | foto: Reuters

Vaclík a Suchý pomohli zdolat Liverpool, Arsenal roznesl Galatasaray

• 77
Po debaklu s Realem Madrid si fotbalisté Basileje v Lize mistrů spravili chuť. A to proti soupeři zvučného jména. Švýcarský tým s brankářem Vaclíkem a obráncem Suchým v základní sestavě porazil Liverpool 1:0. Arsenal díky hattricku útočníka Welbecka deklasoval Galatasaray Istanbul 4:1. Juventus narazil na hřišti Atlétika Madrid, podlehl 0:1.

Hodinu trvalo, než Liverpool českého gólmana poprvé skutečně ohrozil. K přímému kopu z třiceti metrů se postavil hvězdný útočník Mario Balotelli a vyslal tvrdou ránu. Vaclík vyrazil míč jen před sebe, ale o dorážku se postaral jeho spoluhráč.

Vaclík i Suchý podali jistý výkon a nakonec mohli slavit těsné vítězství nad mátožným Liverpoolem, kterou zařídil v 52. minutě dorážkou z pár metrů kapitán Marco Streller.

Díky zraněním jiných záložníků místo v základní sestavě? Kdepak, Tomáš Rosický si ani tentokrát nezahrál od první minuty. Proti Galatasarayi ho kouč Wenger poslal na hřiště v 68. minutě za stavu 4:1 pro Arsenal, který hrál poslední půlhodinu bez vyloučeného brankáře Szczesného.

ZÁSAH. Danny Welbeck z Arsenalu (vzadu) dává gól brankáři Muslerovi z
HRDINA ARSENALU. Danny Welbeck nastřílel proti Galatasarayi hattrick.
POSILY SLAVÍ. Danny Welbeck z Arsenalu se raduje ze svého gólu proti

WELBECKŮV ZÁPAS. Třiadvacetiletý střelec se blýskl v Lize mistrů hattrickem proti Galatasarayi.

Právě po jeho faulu na Yilmaze istanbulský celek snížil a uzavřel skóre, na jehož podobě měl zásadní podíl útočník Danny Welbeck.

Letní posila z Manchesteru United nastřílela hattrick v rozmezí 22. a 52. minuty. Před anglickým reprezentantem se to za Arsenal v Lize mistrů podařilo jen Thierrymu Henrymu a Nicklasi Bendtnerovi.

Real Madrid se na půdě outsidera Ludogorce Razgradu nečekaně trápil a odvezl si jen těsný triumf 2:1. Razgrad, který kvůli nevyhovujícímu stadionu hostil Real v Sofii, poslal v šesté minutě do nečekaného vedení Marcelinho z rohu.

ŠPATNĚ KOPNUTÁ PENALTA. Cristiana Ronalda z Realu Madrid brankář Stojanov z Razgradu nejprve vychytal.

GÓL V SEDMÉM UTKÁNÍ ZA SEBOU. Na druhý pokus už Ronaldo při pokutovém kopu neselhal.

Odpovědět mohl za čtyři minuty Ronaldo, ale z pokutového kopu nevyzrál na brankáře Stojanova. Nejlepší fotbalista světa za minulý rok neproměnil teprve sedmou z 51 penalt v kariéře.

Ve 24. minutě ale Ronaldo dostal šanci zahrávat pokutový kop číslo 52, se kterým už si poradil. Portugalská hvězda skórovala v sedmém zápase za sebou a 69. gólem v LM se přiblížila na dva zásahy rekordmanovi Raúlovi. Hosté rozhodli o vítězství až v 77. minutě po trefě střídajícího Benzemy.

Dortmund i podruhé v Lize mistrů zvítězil, tentokrát v Bruselu porazil domácí Anderlecht 3:0. Úvodní zásah si připsal už ve třetí minutě Immobile, v závěru přidal další dvě branky jiný útočník Ramos.

Finalista minulého ročníku Atlético Madrid doma zdolal 1:0 Juventus a napravil úvodní porážku z Pirea. Utkání rozhodl v 75. minutě Turan. Hráči turínského klubu až v sedmém soutěžním zápase sezony inkasovali a nezvítězili.

Malmö doma dvěma góly Rosenberga porazilo Olympiakos 2:0, takže ve skupině A mají všechny týmy po dvou zápasech tři body.

Zenit Petrohrad remizoval na svém hřišti 0:0 s Monakem. Oba týmy znovu neinkasovaly a v základní skupině C mají na kontě shodně čtyři body. Benfika naopak i podruhé prohrála, tentokrát v Leverkusenu 1:3.

Skupina A

Malmö - Olympiakos Pireus 2:0 (1:0)
Branky: 42. a 82. Rosenberg. Rozhodčí: Karasev - Averianov, Kalugin (všichni Rus.). Diváci: 20 500.

Atlético Madrid - Juventus Turín 1:0 (0:0)
Branka:
75. Turan. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.). Diváci: 44 322.