Britský tisk: Liverpoolu se vymstil opatrný přístup

• 4
Londýn - V úterním zápase fotbalové Ligy mistrů v Basileji potřeboval Liverpool vyhrát, aby postoupil do další fáze soutěže. Na tom měl být založen herní plán. Houllierův negativní přístup se však podle anglických deníků podepsal na tom, že dostal tři branky v první půlhodině. Teprve po 60 minutách, když trenér zahodil opatrnost a na hřiště pustil útočníky, začal mít Liverpool šanci. Za nejlepšího hráče hostí označují média Vladimíra Šmicera.Pozdní finiš Liverpoolu, postupuje Basilej

Opatrná nátura trenéra Gérarda Houlliera přišla Liverpool v úterním zápase s Basilejí draho, píše britský deník The Daily Telegraph.

Liverpool hrál v Basileji o postup do osmifinále fotbalové Ligy mistrů. Po poločase prohrál 0:3, ve druhém stav vyrovnal, ale remíza mu na postup nestačila.

Z jednotlivých fotbalistů deníky zřejmě nejčastěji chválí Vladimíra Šmicera, autora druhé branky hostí a přihrávky na jejich první gól. Český útočník měl i několik dalších šancí nebo je vytvořil, což vedlo již v úterý televizi ITV, aby ho vyhlásila za nejlepšího hráče anglického týmu.

The Times píší, že zatímco Liverpool ukázal ocelové odhodlání, v oboru hráčského vtipu se příliš nevyznamenal, ba naopak. Basilej roztrhala jeho obranu, jako by nebyl Liverpool, ale West Ham.

Po utkání trenér přiznal, že nejméně dvě, ale možná všechny tři inkasované branky byly zbytečné.