Pohár pro vítěze Superpoháru drží brankář Manuel Neuer, okolo něho křepčí celý...

Pohár pro vítěze Superpoháru drží brankář Manuel Neuer, okolo něho křepčí celý tým Bayernu Mnichov. | foto: AP

Superpohár patří Bayernu, Sevillu porazil v prodloužení

• 64
Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v boji o Superpohár UEFA Sevillu 2:1 po prodloužení. Po triumfu v Praze v roce 2013 ovládli soutěž podruhé.

V normální hrací době skončil duel mezi vítězem Ligy mistrů a šampionem Evropské ligy 1:1. Bavorský celek v letošním kalendářním roce získal už čtvrtou trofej, když triumfoval i v Bundeslize a Německém poháru.

POHLED: Superpohár s lidmi, Liga mistrů bez. Proč?

V brance poraženého celku místo Tomáše Vaclíka dostal přednost Jasín Bunú. Navzdory pandemii koronaviru se utkání v Budapešti odehrálo před zhruba 20 tisíci diváky.

Andaluské mužstvo vedlo od 13. minuty po proměněné penaltě Lucase Ocampose. Bavorský tým srovnal v 34. minutě zásluhou Leona Goretzky. Výhru německého celku zařídil ve 104. minutě Javi Martínez. Sevilla, která vyhrála Superpohár v roce 2006, prohrála rekordní páté finále.

V Puskás Aréně mohlo být z 67 tisíc míst zaplněno 30 procent kapacity. Superpohár je prvním duelem, v němž Evropská fotbalová unie (UEFA) otestovala návrat diváků do hlediště.

„Máme velkou radost, je to neuvěřitelné. Po 120 minutách jsme hrozně unavení. Sevilla byla těžkým protivníkem. Tvrdě jsme bojovali a ukázali jsme, že máme vítěznou mentalitu, i když se nám úplně nedaří. Gratuluju týmu a Javimu, našemu ‚panu Superpohárovi‘,“ citoval web uefa.com Müllera, který se dočkal ocenění pro muže zápasu.

Bayern Mnichov - Sevilla FC 2:1P (1:1)

Branky: 34. Goretzka, 104. Javi Martínez - 13. Ocampos. Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn (vš. Anglie). ŽK:12. Alaba, 90+1. Lucas Hernández - 45+1. Jordán, 55. Koundé, 70. Fernando, 119. Escudero. Diváci: 15 180.

Bayern Mnichov Neuer (C) – Pavard, Lucas Hernández (99. Javi Martínez), Süle, Alaba (112. J. Boateng) – Goretzka (99. A. Davies), Kimmich – Sané (71. Tolisso), T. Müller, Gnabry – Lewandowski.

Sevilla FC Bunú – Navas (C), Diego Carlos, Koundé, Escudero – Jordán (94. F. Vázquez), Fernando, Rakitić (56. Ó. Torres) – Suso (72. Gudelj), L. de Jong (56. Nasjrí), Ocampos.