Sobota 1. října 2022, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 1. října 2022 Igor

Online reportáž

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!

Je konec! Sparta dnešní duel nezvládla a prohrála s Malmö 0:2! Vše podstatné se dnes událo až po změně stran! Hned v úvodu druhého poločasu měl obrovskou šanci Traustason, ale Heča jeho ránu vyškrábl nad břevno! Malmö se do vedení dostalo po hodině hry, když se hlavou prosadil Antonsson. O vyrovnání se mohl postarat Adam Hložek, nicméně jeho ránu vyškrábl brankář konečky prstů. Sudí navíc odpískal penaltu proti českému týmu a Berget napsal gólovou tečku.

90

Konec zápasu.

Sestava AC Sparta Praha
Heča – Vindheim, Hancko, Lischka, Frýdek – Dočkal, Trávník, Krejčí, Kanga, Hložek – Tetteh

Sestava Malmö FF
Nilsson – Lewicki, Ahmedhodžič, Bengtsson, Safari, Innocent, Rakip, Antonsson, Traustason, Nalić, Kiese Thelin

89

Zadáci švédského celku nyní kombinují na vlastní polovině a nepůjčují míč nikomu v dresu Sparty. Vedoucí celek už chce dohrát duel s čistým kontem.

88

Vindheim poslal dlouhý nákop na Martina Frýdka, jenže druhý jmenovaný znovu nenašel nikoho v dresu Sparty.

87

Vindheim si netroufl na individuální průnik a raději si pomohl zpětnou přihrávkou na Lukáše Štětinu. Sparta v posledních minutách hraje na míči.

86

Martin Frýdek si na vlastní polovině poradil se zpracováním vysokého odkopu, přenesl hru na levou stranu, jenže obrana soupeře stále na správném místě.

85

Štětina nakopl míč na levou stranu hrací plochy, jenže nikdo v červeném dresu se k jeho pobídce nedostal. Sparťané poté opět porušili pravidla.

84

David Lischka si tentokrát splnil své defenzivní povinnosti a odhlavičkoval míč mimo pokutové území. Stoper Sparty si zatím své úkoly plní dobře.

83
Karty

Žlutých karet je dnes na hřišti jako v derby pražských es! Tentokrát ji vidí Andreas Vindheim.

82

Martin Frýdek poslal zajímavý centr do pokutového území, jenže i jeho pobídku zablokoval hned první obránce v modrém dresu.

81
Karty

Také David Lischka se dnes zapisuje na listinu hříšníků.

80

Před branku českého celku přiletěl další nebezpečný centr z pravé strany. Míč chvíli poskakoval pokutovým územím, ale nikdo v modrém nakonec nezakončil.

79

Fortelný ihned po svém příchodu na trávník naběhl na zadáky švédského celku, které dostal pod tlak. Zadáci v modrém ale dokázali míč odehrát do bezpečí.

77
Góly

Malmö právě vstřelilo branku!
Švédský celek pokutový kop bez problémů proměňuje! K jeho exekuci se postavil JO INGE BERGET a s přehledem proměnil!

76
Karty

Bořek Dočkal ještě něco vysvětloval rozhodčímu a dostává žlutou kartu.

76
Důležité

Pokutový kop pro Malmö! Ladislav Krejčí fauloval v pokutovém území a sudí neváhal!

75
Důležité

Adam Hložek se fantastickou zasekávačkou v pokutovém území uvolnil do střelecké pozice, jenže jeho technický pokus vytáhl brankář konečky prstů na roh!

74

Před branku Sparty přiletěl další zajímavý centr z levé strany hrací plochy. Nikdo v modrém dresu se tentokrát do zakončení nedostal.

73

Kanga se snažil prostrčit míč do pokutového území, ale nenašel Bořka Dočkala. Kapitán Sparty trošičku zaspal a nedostal se k balónu.

72

Vindheim kouzlil na pravé straně hrací plochy, jenže nedokázal procedit centr do pokutového území. Hráči švédského celku však stáli v pevném bloku.

71
Karty

Benjamin Tetteh si na polovině Malmö pomohl faulem a dostává žlutou kartu.

70
Karty

Martin Frýdek dlouho váhal s odkopem z vlastní poloviny a dotírající soupeř jej ostrým skluzem poslal k zemi. Žlutou kartu dostává Larson.

69

Švédskému celku se nyní vůbec nepovedla rozehrávka. Nákop na pravou stranu skončil u dobře postaveného obránce Hancka.

67

Vindheim nedokázal odkopnout míč z vlastní poloviny. Dotírající soupeř mu na poslední chvíli srazil odkop do zámezí.

66

Benjamin Tetteh spěchal za míček do pokutového území, jenže se musel natahovat a střílel na dlouhou nohu. Brankář Malmö si připsal snadný zákrok.

65

Martin Frýdek zbytečně dojel soupeře v souboji o ztracený míč. Malmö bude rozehrávat v blízkosti vlastního pokutového území.

64

Milan Heča se musel znovu zapojit do rozehrávky Sparty. Brankář pražského celku roztáhl hru na levou stranu, kde nebyl nikdo v červeném.

62
Góly

Malmö právě vstřelilo branku!
Švédský celek se dostává do vedení! Safari se krásně uvolnil a poslal zajímavý centr do pokutového území, na který si naskočil MARCUS ANTONSSON a hlavou prodloužil míč na zadní tyč!

61

Zadáci Malmö znovu kombinují na vlastní polovině, jenže nikdo v modrém dresu teď nedokázal vyplodit přesnou přihrávku.

60

Benjamin Tetteh poslal zajímavou zpětnou přihrávku pokutovým územím, jenže nikdo v červeném dresu se k jeho pobídce nedostal. Švédský celek se opět ubránil.

58

Innocent prošel do blízkosti pokutového území, kde ještě přenechal míč Nalićovi, ale důrazný Hancko jej tělem odstavil od balónu.

57

Malmö se usadilo na polovině Sparty, jenže nikdo v modrém dresu teď nedokázal vymyslet nějakou nebezpečnou přihrávku za obranu Sparty.

56

Benjamin Tetteh napadal rozehrávku soupeře na jeho polovině, jenže urostlý útočník Sparty balón nevybojoval. Malmö může chvíli kombinovat.

55

Michal Trávník vhazoval na pravé straně, jenže obrana švédského celku byla dobře postavená a nenechala Spartu rozehrát.

54

Hra je přerušena! Na trávníku zůstává ležet David Lischka, který podle všeho schytal úder loktem do obličeje. Stoper českého celku bude pokračovat.

53
Důležité

Další zajímavá možnost Malmö! Traustason vypálil ze střední vzdálenosti, ale Milan Heča se parádně prolétl vzduchem a vyrazil míč na břevno!

52

Hancko dojel na polovině soupeře statického soupeře a vypíchl mu míč od kopačky. Malmö však získalo autové vhazování.

51

Bořek Dočkal chtěl urychlit vhazování Sparty na pravé straně. Středopolař českého celku přenesl hru na opačnou stranu hřiště, ale Malmö bylo opět připravené.

50

Kanga dojel soupeře hodně ostrým zákrokem na polovině hřiště. Důrazný hráč Sparty poslal soupeře k zemi a může být rád, že nedostal kartu.

49
Karty

První žlutá karta také na straně Sparty. Za faul na polovině soupeře ji dostává Michal Trávník.

48

Sparta zahrávala další rohový kop. Jeho exekuce se opět ujal Bořek Dočkal, jenže tentokrát poslal jen přihrávku do kombinace. Sparta se ani nedostala k centru.

47

Milan Heča musel zabrat za odraženým míčem a na poslední chvíli kopl do míče. Jeho odkop trefil Thelina, od kterého se však odrazil do autu.

46

Sparta obstarala výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Český celek v něm bude muset zlepšit hlavně předfinální fázi. První půle totiž přinesla spíše boj.

46

Začal druhý poločas.

První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce dnešního utkání jsme se branky nedočkali. Sparta sice vstoupila do zápasu o něco aktivněji, ale švédský celek poté zlepšil hru a vypracoval si jedinou vyloženou možnost první půle. Svůj únik na Heču však Kiese Thelin zakončil střelou mimo branku. Hrálo se také hodně tvrdě. Hned tři hráči hostujícího mužstva vyfasovali žlutou kartu.

45

První poločas skončil.

45

Michal Trávník měl na levé straně úplně volného Martina Frýdka, ale rozhodl se pro přenesení hry doprava, kde zasáhla obrana soupeře.

44

Nalić se otočil na hranici pokutového území a pohotově zakončil levačkou. Do jeho střely se však postavil David Lischka, který míč srazil na rohový kop.

43

Bořek Dočkal dostal přihrávku na hranici velkého vápna, jenže musel přihrávat z otočky a daroval míč jen gólmanovi švédského celku.

42

Kanga pro změnu fauloval jednoho ze soupeřů V posledních minutách sledujeme hlavně obrovskou bitvu a prostor ve středu hrací plochy.

41

Michal Trávník přečetl rozehrávku soupeře a získal míč na polovině hřiště. Středopolař Sparty si ale nechtěl komplikovat pozici a raději si pomohl zpětnou přihrávkou.

40

Kanga chtěl rozběhnout Martina Frýdka, jenže druhý jmenovaný úmysl svého soupeře zřejmě nepochopil úplně ideálně a zůstal stát.

39
Karty

Bořek Dočkal neustál souboj na polovině hřiště a na světě je další žlutá karta. Za faul na sparťanský klenot ji dostává Rasmus Bengtsson.

38

Kanga se pustil do menší potyčky s jedním ze soupeřů. Okamžitě jej od něj odtáhl Michal Trávník.

37

Trávník přenesl hru na levou stranu, kam si naběhl Martin Frýdek, jenže krajního zadáka Sparty míč přeskočil a skončil v zámezí.

36

David Lischka chtěl poslat centr do pokutového území, jenže jeho pobídka byla hodně vysoká a skončila v rukavicích brankáře. Ze strany Sparty je to zatím hodně kostrbaté.

35

Ani další akce českého celku neskončila nebezpečnou přihrávkou do finální fáze. Fotbalisté švédského celku si zatím dokážou pomoci nedovoleným zákrokem.

34

Martin Frýdek odcentroval z levé strany do pokutového území, jenže pro jeho vysoký centr si bez problémů došel brankář až na malé vápno.

33
Karty

Bonke Innocent dojel kolíky napřed Kangu a dostává žlutou kartu.

32

Kanga dostal prostor v blízkosti pokutového území a bez váhání zakončil. Jeho rána se sice kroutila směrem do branky, ale míč nakonec zaplaval mimo.

31

Hancko si naběhl na přihrávku na pravou stranu, jenže jeho prostrčení na Vindheima skončilo u prvního obránce v modrém dresu.

30

Je za námi úvodní půlhodina dnešního utkání a zatím sledujeme spíše opatrný duel. Sparta se zatím do vyložené šance nedostala, na opačné straně hrozil Kiese Thelin.

29

Kiese Thelin uspěl ve vzdušném souboji na polovině Sparty, ale dlouho míč neudržel a opět o něj přišel. Sparta může rozjet další útočnou akci.

28

Adam Hložek si navedl míč do blízkosti pokutového území, jenže jeho přízemní zakončení pravačkou nemířilo mezi tři tyče.

27

Kanga napadal rozehrávku soupeře na jeho polovině. Středopolař Sparty dostal soupeře pod tlak a Sparta vybojovala míč.

26

Adam Hložek se zpoza hranice velkého vápna opřel do odraženého míče, jenže byl ostře atakován. Hlavní rozhodčí ani v tomto případě faul nepíská.

25

Bořek Dočkal si naběhl na přihrávku do pokutového území, jenže neustál souboj s obráncem a poroučel se k zemi. Ani po zákroku na kapitána Sparty se nepíská penalta.

24

Milan Heča se rozhodl pro rozehrávku do kombinace. Následně se k míči dostal Kanga, který roztáhl hru na pravou stranu, ale Vindheim nevybojoval ani roh.

23
Důležité

První obrovská šance švédského celku! Kiese Thelin si naběhl na přihrávku za obranu a snažil se obstřelit Milana Heču, jenže vůbec netrefil branku!

22

Bořek Dočkal dostal na pravé straně ještě jednu šanci na reparát, ale brankář Dahlin si zakřičel a ukryl míč do rukavic.

21

Exekuce rohového kopu se ujal Bořek Dočkal. Na jeho pobídku si brousil zuby Adam Hložek, jenže mladičký útočník se do zakončení nedostal.

20

Martin Frýdek si na levé straně udělal prostor a pravačkou odcentroval na malé vápno. Brankář švédského celku tentokrát míč přizvedl na roh.

19

Milan Heča znovu váhal s odkopem od branky. Kanga následně postupoval středem hrací plochy, ale byl opět faulován.

18

Michal Trávník se skvěle vrátil na vlastní polovinu, kde se natlačil před unikajícího soupeře a získal míč pro Spartu. Český tým zatím kraluje ve středu pole.

17

Stopeři Sparty nyní uklidňují dění na trávníku postupnou kombinací v zadních řadách. Nikdo z hráčů švédského mužstva rozehrávku Sparty neatakuje.

16

Bořeo Dočkal se ujal rozehrávky následného přímého kopu. Za jeho centrem spěchal Ladislav Krejčí, ale záložník Sparty míč nezasáhl.

15
Karty

Ahmedhodžíč vlétl do utkání hodně namotivovaný a vysloužil si žlutou kartu.

14

Benjamin Tetteh se znovu natahoval po přihrávce za obranu soupeře, jenže přihrávka byla v tomto případě moc nízká a obránce v modrém balón odhlavičkoval.

13

Milan Heča musel vytáhnout první zákrok. Brankář pražské Sparty se proletěl vzduchem a schoval do rukavic Traustasonovu dalekonosnou střelu.

12

Milan Heča dostal hodně prudkou malou domů, kterou už nestačil udržet na trávníku. Také švédský celek si tak vyzkouší svůj první rohový kop v utkání.

11

Martin Frýdek dostal přihrávku na levou stranu hrací plochy, jenže jeho pobídka za obranu soupeře byla v tomto případě hodně čitelná.

10

Lewicki vhazoval na pravé straně hrací plochy. Fotbalista švédského celku ale našel jen Tetteha, který neustál souboj v šestnáctce, ale penalta se nepíská.

9

Michal Trávník byl atakován za hranicí pravidel. Rozhodčí dlouho váhal s odpískáním nedovoleného zákroku, ale nakonec do píšťalky foukl.

8

Kanga dostal krásnou přihrávku na hranici pokutového území, jenže dlouho váhal se zakončením a hned první obránce jeho pokus srazil do bezpečí.

7

Michal Trávník dostal prostor na pravé straně, jenže poslal nepřesnou přihrávku do středu hrací plochy. Sparta ale rychle získala míč zpátky.

6

Benjamin Tetteh si při pokusu o zpracování míče pomohl rukou, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího. Švédský celek bude rozehrávat.

5

Švédský celek se probil do pokutového území Sparty, jenže zadáci českého celku si bez problémů poradili a odkopli míč do bezpečí.

4

Milan Heča urychlil rozehrávku od branky Sparty. Jeho nákop na levou stranu si ale obrana soupeře bez problémů pohlídala.

3

Martin Frýdek pracoval na levé straně hrací plochy, nicméně zkušený hráč Sparty se k balónu tentokrát nedostal. Sparťané se musí vrátit do obrany.

2

Kanga si na polovině hrací plochy skvěle pokryl míč a důrazný Innocent jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi.

1

Švédský celek obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Sparta skvěle napadala rozehrávku soupeře, ale nikdo v rudém dresu se k míči nedostal.

1

Utkání právě začalo.

Oba týmy už jsou na hrací ploše. Sparta bude hrát v červeném, zatímco švédský celek oblékne modré dresy.

Úvodní sestavy:

AC Sparta Praha: Heča – Vindheim, Hancko, Lischka, Frýdek – Dočkal, Trávník, Krejčí, Kanga, Hložek – Tetteh

Malmö FF: Dahlin – Lewicki, Ahmedhodžič, Bengtsson, Safari, Innocent, Rakip, Antonsson, Traustason, Nalić, Kiese Thelin.

Výsledky Sparty v přípravě

Sparta - FK Bodo/Glimt 1:2
Sparta – Marbella 1:2
Sparta – Ústí nad Labem 1:0
Sparta – Jihlava 5:0
Sparta – České Budějovice 1:0

Pražskou Spartu dnes čeká poslední přípravné utkání před prvním jarním kolem. Svou generálku odehrají Jílkovi svěřenci proti čerstvému vicemistru Švédska. Sparta se proti švédskému celku představila už v sezóně 2014/2015, kdy s ním vypadla ve třetím předkole Ligy mistrů. Největšími tahouny švédského celku jsou zatím Guillermo Molins a Sören Rieks. Malmö navíc předvedlo skvělé vystoupení i na půdě Evropské ligy, ve které dokonce postoupilo do jarní fáze. V prvním kole vyřazovací fáze si švédský celek zahraje s německým Wolfsburgem.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z přátelského utkání mezi AC Sparta Praha a Malmo FF. Výkop je stanoven na 16 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.