Senegalští fotbalisté oslavují gól v utkání proti Ekvádoru.

Senegalští fotbalisté oslavují gól v utkání proti Ekvádoru. | foto: AP

Ekvádor - Senegal 1:2, Afričané získali vedení zpět a sebrali soupeři postup

• 40
Fotbalisté Senegalu zvítězili v posledním utkání skupiny A na mistrovství světa 2:1 proti Ekvádoru a postupují do osmifinále. Začali lépe, vedli díky trefě Sarra z penalty, ve druhé půli ale srovnal Caicedo, jenže hned o tři minuty později vrátil Afričanům vedení kapitán Koulibaly svým prvním reprezentačním gólem. Jihoameričané na turnaji končí.

Už od začátku byli aktivnější, šli neohroženě za vítězstvím. Věděli, že k tomu, aby postoupili, musejí soupeře porazit.

ONLINE

utkání jsme sledovali minutu po minutě

A tuhle mentalitu Senegalci ukázali v ten pravý moment. Do druhé půle vstupovali s vedením 1:0 a zkoušeli bránit. To se však nedařilo, Ekvádor postupně přebíral iniciativu.

Ta vyústila v rohový kop. Zahrával jej Plata. Torres poté šikovně prodloužil a míč vypadl na zadní tyč, kde stál připravený Caicedo, který doklepl míč do branky.

1:1. Stav, díky kterému by postoupili Jihoameričané.

Jenže. Hned za tři minuty kopali Afričané standardku, míč směřoval do šestnáctky, kde po skrumáži vypadl odražený od stehna Valencii přímo k volnému Koulibalymu, který na zadní tyči ze vzduchu umístil balon za záda Galindeze.

První rána kapitána, a to doslova. Senegalský obránce, který kope za Chelsea, se trefil poprvé v národním týmu. A vystřelil své zemi historicky druhý postup ze skupiny na světovém šampionátu. Hráč, který vede tým také kvůli absenci největší hvězdy Maného.

Vedení už si poté vzít nenechali. Poctivě bránili, hrozili z protiútoků. Ke konci ještě čelili několika standardkám. Mendy vytahoval nebezpečnou střelu Platy. Nakonec však sebrali Ekvádorcům postup přímo před nosem.

Afričané byli ale lepší celý zápas, vždyť hned v úvodu hrozili díky střelám I. Gueye, která těsně minula pravou tyč. Pálil také Dia, jenže jemu střela tolik nesedla. Rychlostně vého soupeře jednoznačně převyšovali.

A pak už se konečně radovali. Hincapié nesmyslně vletěl do Sarra v pokutovém území a daroval soupeři penaltu. K ní si stoupl faulovaný útočník a s přehledem proměnil.

Dal základ teprve druhému postupu Senegalu ze základní skupiny, poprvé se radovali v roce 2002, tehdy prošli až do čtvrtfinále. Současný trenér Cissé v té době nosil kapitánskou pásku.

Afričané si v osmifinále zahrají s vítězem skupiny B, tím může být Anglie, Írán, nebo Wales.