Robin van Persie (vlevo) rozhodl o výhře 1:0 nad Ghanou v přípravném utkání, na...

Robin van Persie (vlevo) rozhodl o výhře 1:0 nad Ghanou v přípravném utkání, na snímku bojuje o míč se Sumailou Rashidem. | foto: AP

Nizozemci v přípravě na MS zdolali Ghanu, Itálie přišla o Montoliva

• 0
Fotbalisté Nizozemska v předposledním zápase před startem mistrovství světa v Brazílii vyhráli doma v Rotterdamu nad dalším účastníkem šampionátu Ghanou 1:0.

Nizozemsko, které bude na podzim prvním soupeřem České republiky v kvalifikaci o mistrovství Evropy, předvedlo už v 5. minutě rychlou kombinační akci, Sneijder pronikl do vápna a poslal zpětnou přihrávku na Van Persieho. Pro útočníka Manchesteru United už nebyl problém trefit prázdnou branku.

Ghana, v jejíž sestavě dostali šanci spíše hráči z lavičky, se nedostala ani k jediné střele na branku, a tak Nizozemcům nemusely vadit další zahozené šance. Nizozemci nastoupili v sestavě: Cillessen - Janmaat, Vlaar, De Vrij, Blind - Martins Indi - De Guzman, Sneijder (82. Lens), De Jong - Robben, Van Persie (74. Depay).

Uspěli i další účastníci mistrovství světa. Chorvaté porazili Mali 2:1 po gólech Ivana Perišiče a Bosna a Hercegovina v souboji dvou účastníků porazila Pobřeží slonoviny 2:1 zásluhou branek bývalého hráče české ligy Edina Džeka. Vyhrály i Chile, Uruguay a Alžírsko. Naopak jen remízu 0:0 uhrálo Portugalsko, které proti Řecku nastoupilo bez kapitána Cristiana Ronalda.

Klíčový italský záložník Riccardo Montolivo kvůli zlomenině holenní kosti z přípravného zápasu s Irskem (0:0) přijde o start na mistrovství světa.

"Je to tak, jak jsme se obávali, jedná se o zlomenou holenní kost. Rentgen jsem ještě neviděl, ale obvykle to vyžaduje operaci. Pravděpodobně se bude léčit několik měsíců, určitě přijde o mistrovství. Takovou věc si nezasloužil," uvedl pro televizní stanici Rai týmový doktor Enrico Castellacci.

Montoliva nahradil na trávníku v 16. minutě Alberto Aquilani, ale ani jeho představení v duelu hraném v Londýně nemělo dlouhého trvání. Už ve 38. minutě ho po srážce hlavami s protihráčem Stephenem Wardem vystřídal Marco Parolo.

Vinou stejného bolestivého zranění na MS možná nepojede ani mexický záložník Luis Montes, který nedohrál přípravu s Ekvádorem (3:1).

Šestadvacetiletý hráč Leónu otevřel ve 33. minutě skóre zápasu, ale už za dvě minuty se bolestivě zranil v souboji se Segundem Castillem. Lékaři svíjejícímu se Montesovi odstranili na hřišti holenní chránič až tak, že rozstříhali jeho stulpnu. Mexický hráč putoval hned do nemocnice a střídat musel kvůli zraněnému kolenu i Castillo.