Ronaldo střílí druhý gól Portugalců v utkání s Ghanou

Ronaldo střílí druhý gól Portugalců v utkání s Ghanou | foto: AP

Portugalsko - Ghana 2:1, o výhře rozhodl Ronaldo, Evropané i tak končí

• 23
Tak alespoň na závěr mistrovství se portugalští fotbalisté dočkali vítězství, rozhodl o něm hvězdný Ronaldu a jeho tým tak porazil Ghanu 2:1. Bodově se sice dotáhl na USA, ale na postup do osmifinále to přesto nestačí - evropský tým končí kvůli horšímu skóre.

Do sestavy Portugalska se po trestu za vyloučení vrátil stoper Pepe, Ghana naopak nastoupila bez záložníků Kevina-Prince Boatenga a Sulleye Muntariho. Oba totiž byli vyřazeni z týmu, protože první vulgárně urážel trenéra Appiaha, druhý zase fyzicky napadl člena svazu.

On-line reportáž

Na Portugalsku bylo od začátku vidět, že se chce pokusit udržet vysokou výhrou naděje na postup.

Aktivní byl zejména Cristiano Ronaldo, který už v šesté minutě trefil nenápadným obloučkem břevno a jeho hlavičku z malého vápna zastavil reflexivní zákrok brankáře Deudeho.

Portugalci se dočkali po půlhodině hry, kdy si Boye srazil do branky Velosův centr a postaral se o první vlastní gól Ghany v historii mistrovství světa. V závěru mohl přidat druhý, ale tentokrát míč po jeho teči skončil těsně nad břevnem.

Po přestávce jako první nebezpečně střílel Gyan, ale mířil těsně vedle.

V 57. minutě už ale po centru Asamoaha vyrovnal a s šesti góly se stal nejlepším africkým střelcem na světových šampionátech. Na druhé místo odsunul Kamerunce Rogera Millu.

O tři minuty později měl na hlavě vedoucí gól Waris, zcela osamocen na malém vápně ale poslal míč mimo.

Pro Ghanu mohlo jít také o postupovou branku, protože Američané v souběžně hraném utkání prohráli s Německem 0:1 a skóre by při bodové shodě bylo na straně afrického celku.

Zápas poté výrazně ožil a Ghana se tlačila za možnou postupovou brankou, ale místo toho udeřilo na druhé straně a bylo po nadějích.

Tři hvězdy zápasu

1. Veloso (P)
2. Ronaldo (P)
3. Gyan (G)

Dorážkou jedenáct minut před koncem se o to postaral Cristiano Ronaldo a díky prvnímu gólu v Brazílii skóroval jako jediný Portugalec na třech světových šampionátech.

Portugalsku to však příliš platné nebylo. Se čtyřmi body se sice dotáhlo na druhé USA, kvůli o tři branky horšímu skóre ale zůstalo na třetí příčce.

Z prvního místa postoupili do osmifinále se sedmi body Němci, Ghana s jedním skončila poslední.