NEVĚŘÍM! Luis Suárez skrývá tvář po své úvodní brance.

NEVĚŘÍM! Luis Suárez skrývá tvář po své úvodní brance. | foto: AP

Znám je i jejich slabiny, hrozil Angličanům Suárez. A dvakrát udeřil

• 5
Sao Paulo (Od našeho zpravodaje) - To bylo radosti. Nejdřív jásal v klubku spoluhráčů, pak padl na trávník a tvář skryl do dlaní. Snad nemohl uvěřit, snad si tu chvíli tak užíval. A to nebyl konec. Uruguayský útočník Luis Suárez dal v zápase mistrovství světa proti Anglii úvodní gól a pak utkání rozhodl. „O něčem takovém jsem snil,“ řekl.

39. minuta: Suarez si naběhl do pokutového území na Cavaniho centr, který neodvrátil stoper Jagielka, a hlavou překonal gólmana Harta - 1:0.

85. minuta: Anglický kapitán Gerrard smolně prodloužil odkop uruguayského brankáře a Suarez byl ve vyložené šanci nekompromisní - 2:1.

Přitom nehrál od květnové operace kolena, při níž mu lékaři dávali do kupy meniskus, a vynechal také úvodní duelu s Kostarikou. Naskočil až teď, proti Anglii, když už jde o hodně.

Právě - Anglii. Tři roky na ostrovech nastupuje za Liverpool, ve 110 zápasech nastřílel 69 gólů, letos byl s 31 zásahy nejlepším střelcem ligy a stal se i hráčem roku. Na trávníku měl proti sobě pět klubových spoluhráčů: beka Johnsona, záložníky Sterlinga, Gerrarda, Hendersona a útočníka Sturridge.

"Znám všechny hráče z anglické nominace, protože buď hraju s nimi, nebo proti nim. Znám i jejich defenzivní slabiny, které můžeme využít," říkal Suaréz před zápasem.

"Je to génius. Řekl jsem to už několikrát a teď to musím říci znovu," chválil ho anglický kapitán Steven Gerrard. "Uruguay jeho přítomnost na trávníku hodně povzbudí. Musíme si na něj dát velký pozor.“ Marně. Anglii vrátil do hry Rooney, ale Suárez udeřil podruhé.

Mimochodem - na minulém mistrovství světa v Jižní Africe platilo: když dá Suárez gól, pak Uruguay zvítězí. Trefil se ve dvou zápasech a jeho tým obě utkání vyhrál.