3. MESSI 0:1. Ve třetí minutě otevřel zápasové skóre Lionel Messi.

3. MESSI 0:1. Ve třetí minutě otevřel zápasové skóre Lionel Messi. | foto: Reuters

Messi brzy střídal. I muž z Jupiteru potřebuje odpočívat

• 13
Čtyři góly, tři tituly hráče zápasu, postup ze skupiny z prvního místa s devíti body. Lionel Messi na mistrovství světa prokazuje, že může hrát skvěle i bez klubových spoluhráčů z Barcelony. Ve středu výrazně pomohl k vítězství nad Nigérií, jejíž trenér Stephen Keshi si posteskl: „On je snad z Jupiteru."

Cenu své největší hvězdy dobře zná argentinský kouč Alejandro Sabella, který Messiho stáhl ze hry už v 63. minutě. "Potřebujeme Messiho odpočinutého," řekl na vysvětlenou.

Čtyřnásobný držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu světa otázku na únavu nechal bez odpovědi. Jen poznamenal: "Všechno je v pořádku. Máme před sebou pět nebo šest dní na odpočinek a mně je fajn."

Argentina jde na šampionátu od vítězství k vítězství, ale její výkony nebyly úplně bez stínu. Proti Bosně těžila z rychlého gólu a nehrála na plný plyn, nad Íránem vyhrála až (Messiho) gólem z poslední minuty.

Proti Nigérii ve středu předvedla zatím nejlepší výkon. A hlavní slovo měl Messi, který byl k nezastavení. Dal dva góly, připravil několik šancí pro sebe i pro své spoluhráče. "Messi je sakra dobrý hráč, talent od Boha," řekl nigerijský kouč Keshi. "Argentina má plno vynikajících hráčů, ale Messi, ten je snad z Jupiteru."

Kapitán, který den před zápasem oslavil 27. narozeniny, však stoprocentně spokojen nebyl. "Viděli jste dnes dobrou Argentinu, ale chceme ukázat ještě víc," řekl Messi. Štvaly ho dva inkasované góly. "Je to legrační, jakými výsledky tady některé zápasy končí. I my máme v obraně ještě co zlepšovat."

Do osmifinále postoupili oba soupeři. Argentina jde z prvního místa na Švýcarsko, ale Messi už hledí mnohem dál. "Není nic krásnějšího, než získat pro svoji zemi titul mistra světa," zasní se fotbalová superstar.