S MÍČEM NA NOZE. Německý obránce Mats Hummels (vlevo) u míče, startuje na něj...

S MÍČEM NA NOZE. Německý obránce Mats Hummels (vlevo) u míče, startuje na něj Brazilec Maicon. | foto: AP

Nezesměšňujte Brazilce, přikázal německý kouč hráčům v poločase

• 184
Brazílie se jen pomalu vzpamatovává ze semifinálového debaklu svých reprezentantů s týmem Německa, ale postupně vychází najevo, proč zápas skončil "jen" 1:7. S odstupem to na fotbalovém mistrovství světa prozradil obránce vítězů Mats Hummels.

Připomeňme, že během prvních 45 minut zápasu v Belo Horizonte Němci dokonale rozložili Brazilce pěti brankami. Proto prý trenér Joachim Löw v poločase svým hráčům nařídil, aby už v takovém tempu nepokračovali.

"Bylo nám řečeno, abychom dál hráli soustředěně, ale abychom už s dalším ponižováním nepokračovali a vyvarovali se jakékoli exhibice nebo zesměšňování soupeře," uvedl Hummels pro německá média.

"Trenér nám taky nařídil, že v dalším průběhu musíme zachovat veškerou vážnost a ukázat, jak domácí tým respektujeme," dodal pětadvacetiletý hráč Borussie Dortmund.