Belgičan Dries Mertens právě střílí gól na 2:1, který znamenal vítězství v...

Belgičan Dries Mertens právě střílí gól na 2:1, který znamenal vítězství v duelu s Alžírskem | foto: Reuters

Belgie - Alžírsko 2:1, favorit se bál a výsledek otočil až v závěru

• 124
Mělo to být povinné vítězství, ale fotbalisté Belgie se v úvodním zápase na mistrovství světa trápili. Přesto nakonec se štěstím urvali proti Alžírsku těsné vítězství 2:1.

On-line reportáž

Belgie měla v prvním poločase optickou převahu, do výrazné šance se však nedostala. Naopak ve 25. minutě inkasovala, když Vertonghen stáhl ve vápně Fighúlího a rozhodčí nařídil penaltu, kterou sám faulovaný hráč proměnil.

Alžírsko se tak dočkalo gólu na šampionátu poprvé od roku 1986 a po 506 minutách hry. Od nejdelší série bez vstřelené branky, která patří Bolívii, dělilo africký celek jedenáct minut.

Belgie zahrozila jen dvakrát - poprvé Mbuhliho potrápila Witselova skákající střela, v závěru poločasu se po Hazardově individuální akci dostal k míči osamocený Chadli, ale jeho slabý pokus alžírského brankáře nezaskočil.

Po přestávce se obraz hry nezměnil. Poprvé zahrozil po rohu Medžání, ale hlavičkoval těsně vedle. Po hodině hry měl velkou šanci vyrovnat střídající Origi, jeho tvrdou střelu však vyrazil vybíhající Mbuhli.

V 70. minutě už Belgie narůstající převahu využila. Postaral se o to další nový muž na hřišti Fellaini, kterého na malém vápně našel přesným centrem De Bruyne.

Tři hvězdy zápasu

1. Fellaini (B)
2. MBulhi (A)
3. Hazard (B)

Belgický tlak pokračoval a deset minut před koncem se Wilmotsův tým ujal vedení. Hazard při protiútoku našel volného Mertense, který poslal míč do pravého horního rohu branky.

Třetí gól mohl vzápětí přidat hlavičkující Fellaini, tentokrát ho však Mbuhli vychytal.

Belgie díky obratu vyhrála jedenáctý soutěžní zápas za sebou, alžírská série bez vítězství na mistrovství světa naopak pokračuje a natáhla se na osm zápasů.