Německo může slavit, i když prohrálo.

Německo může slavit, i když prohrálo. | foto: ČTK

Itálie - Německo 1:0, výsledek stačí k postupu oběma týmům

• 34
Italští fotbalisté do 21 let si na mistrovství Evropy zajistili postup z prvního místa „české“ skupiny C, a to díky výhře 1:0 nad Německem. Do semifinále prošla jako nejlepší tým ze druhých míst i německá reprezentace.

Zatímco německý trenér Kuntz nasadil ve třetím zápase po sobě stejnou základní jedenáctku, jeho protějšek Di Biagio udělal oproti prohře s českou reprezentací (1:3) pět změn.

V šesté minutě rozvlnil italskou síť po přímém kopu Kempf, ale rozhodčí gól neuznal kvůli ofsajdu.

Tým Z V R P S B
1. Itálie 3 2 0 1 4:3 6
2. Německo 3 2 0 1 5:1 6
3. Dánsko 3 1 0 2 4:7 3
4. ČR 3 1 0 2 5:7 3

Itálie se do první šance dostala ve 13. minutě, ale Benassi hlavičkoval do rukavic gólmana Pollersbecka. Neuspěl ani Pellegrini se střelou z větší vzdálenosti.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Po půlhodině hry Jihoevropané otevřeli skóre. Po nepřesné rozehrávce Němců se k míči dostal Chiesa, předložil jej Bernardeschimu a útočník Fiorentiny vstřelil svůj první gól na šampionátu.

V 58. minutě se do příležitosti dostal Weiser, avšak nemířil přesně.

Na druhé straně prověřil Pollersbecka přízemní střelou Pellegrini. Jedenáct minut před koncem mohl definitivně rozhodnout Conti, avšak netrefil branku a navíc v době přihrávky stál v ofsajdu.

Itálie - Německo 1:0 (1:0)
Gól: 31. Bernardeschi.
Itálie: G. Donnarumma - Conti, Caldara, Rugani, A. Barreca - Chiesa (78. Petagna), Gagliardini, Pellegrini, Benassi - D. Berardi (86. Locatelli), Bernardeschi.
Německo: Pollersbeck - Toljan, Stark, Kempf, Gerhardt - Dahoud (72. G. Jung), Arnold - Weiser (76. Amiri), Meyer (67. Philipp), Gnabry - Selke.