GÓÓÓL! David Limberský a Petr Jiráček oslavují rychlý gól v řecké síti.

GÓÓÓL! David Limberský a Petr Jiráček oslavují rychlý gól v řecké síti. | foto: AP

Jiráček se zapsal do historie Eura. Jeho gól byl třetí nejrychlejší

• 4
Jen dva fotbalisté stihli v historii Eura dát gól rychleji než český záložník Petr Jiráček v úterním zápase s Řeckem ve Vratislavi. Oficiální statistiky pořádající organizace UEFA uvádějí u jeho gólu čas dvě minuty a čtrnáct sekund po zahajovacím hvizdu. Rekord drží Rus Dmitrij Kiričenko, který na gól potřeboval jen jednu minutu a sedm sekund.

Kiričenkovi se bleskový úder povedl na Euru 2004 a soupeřem, který se nechal zaskočit, byli i tehdy Řekové.

Zvláště Kostas Katsuranis musel mít v úterý dé-jà vu, protože byl znovu při tom. A shodný byl i další vývoj, Řekové brzy dostali druhý gól a pak už stihli jen snížit na 1:2.

Do té doby byla nejrychlejším gólem střela sovětského záložníka Sergeje Alejnikova, který v roce 1988 pokořil anglického gólmana za 2 minuty a sedm sekund.

Jiráček se o třetí příčku dělí s věhlasným anglickým kanonýrem Alanem Shearerem, jemuž při gólu v semifinále Eura 96 s Německem naměřila časomíra také 2:14.