• 0
To byla výstavní střela! Bývalý fotbalový obránce Radim Kučera, jenž hrál dlouhá léta za prvoligovou Sigmu Olomouc či v bundesligovém Bielefeldu, vstřelil první gól v zápase přeboru Zlínského kraje mezi Viganticemi a Vizovicemi. Domácí nakonec zvítězili 2:0, k druhé brance přispěla chyba brankáře. Na přiloženém videu se můžete podívat i na sestřihy dalších duelů 10. kola.

"Zápas byl o první brance, bohužel tu dali domácí po krásné brance Kučery," říkal po utkání kouč hostujících Vizovic Polášek pro klubový web.

Měl pravdu. Gól Radima Kučery ve 32. minuty byl opravdu krásný. Navíc ještě parádní a výstavní, zkrátka ozdobil zlínský přebor.

BUNDESLIGOVÝ RADIM KUČERA. Momentka současného hráče Vigantic (vpravo) z bundesligového zápasu Dortmund vs. Bielefeld.

Devětatřicetiletý Kučera získal míč po přiťuknutí od spoluhráče, jenž se odpoutal od bránícího vizovického beka. Bývalý ligový obránce si pro balón na hranici velkého vápna doběhl a viděl, že mu nikdo ve střele nezabrání.

A tak pálil. Lehce se obtočil a pravou nohou kopl do míče tak tvrdě, že balón během jediné vteřiny zapadl do horního růžku branky. Hostující gólman Pavelka se jen ohlédl a zůstal stát na místě.

Videa, tabulky...

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Ve 39. minutě už domácí vedli 2:0, když brankáři Pavelkovi proklouzla mezi rukama střela Mohyly ze strany. "V druhé půli zachránil ještě Pavelka další dvě branky," pochválil další zákroky vizovického gólmana trenér Polášek pro klubový web.

Vigantice tak vyhrály popáté v sezoně, a navíc mají odložený zápas s Chropyní k dobru.

Další videa

Pusťte si také sestřihy z dalších soutěží

Zlínský přebor i nadále vedou fotbalisté Luhačovic. Ti si naposledy poradili s Velkými Karlovicemi, které deklasovali 4:0.

Výsledky 10. kola: Vigantice - Vizovice 2:0, Boršice - Chropyně 2:0, Provodov - Morkovice 2:0, Bystřice p. H. - Fryšták 2:1, Luhačovice - V. Karlovice 4:0, Kateřinice - Rožnov p. R. 3:0, Spytihněv - Holešov 1:0.