DRSNÝ STŘET. Ve vzdušném souboji do sebe naráží Ondřej Kúdela z Mladé Boleslavi a brankář Olomouce Petr Drobisz. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Vyhrál šťastnější a asi i lepší, uznal olomoucký brankář Drobisz

• 8
Stal se smutným hrdinou finále Ondrášovka Cupu. Brankář Olomouce Petr Drobisz odchytal téměr celé utkání s obvázanou hlavou, odvážně čelil všem střelám Mladé Boleslavi včetně rozhodujících penalt, nakonec však ocházel ze hřiště jako poražený.

"Co se k tomu dá říct? Vyhrál šťastnější a asi i lepší," uznal sportovně čtyřiatřicetiletý gólman. "V penaltách to byla loterie. Bohužel pro nás se špatným koncem."

O finále čtěte ZDE

Sigma přitom podobné drama nemusela vůbec připustit. V 59. minutě ji po nádherné sólové akci poslal do těsného vedení záložník Tomáš Hořava, který si nejprve pohrál s obranou Středočechů a poté prostřelil brankáře Millera.

"Za stavu 1:0 jsem věřil, že už to zvládneme. Ale zase přišla jedna maličká chybička a soupeř z penalty vyrovnal," popsal situaci, která v 73. minutě předcházela vyrovnávací brance Iva Táborského.

NEJDE TO. Ondřej Kúdela z Mladé Boleslavi se svíjí na nosítkách, Marek Kulič naznačuje střídání.

Přes porážku, která znamenala konec snu o účasti Sigmy ve 3. předkole Evropské ligy, se Drobisz projevil především jako člověk. "Chudák Kúdy, snad se uzdraví," narážel na vzájemný souboj z 8. minuty, po kterém Ondřej Kúdela musel pro zranění odstoupit ze hry.

"Možná kdybych zakřičel, Kudy by tam nešel. Takhle jsme se srazili," popsal situaci předcházející zranění. "Mě to nijak neovlivnilo, on je na tom hůř," dodal.