Verbíř vykouzlil z penalty bod

• 2
Praha - Až teplickým útočníkem Verbířem proměněná penalta dala v 87. minutě konečnou podobu výsledku dalšího utkání fotbalového Tipsport Cupu v němž Teplice remizovaly s Hradcem Králové 2:2. Po bezbrankovém poločase se začalo skóre hýbat až v závěrečné půlhodině. Východočeši přitom vedli už 2:0, ale Teplice dokázaly v závěrečných minutách dotáhnout zápas k remíze.I třetí zápas skupiny A tak skončil nerozhodně.Premiéra bez trenéra, bez střídání, bez prohry

Východočeši byli aktivnější a střelecky produktivnější už v prvním poločase, zejména díky Kučerovým pokusům. Gólově se ale dokázali prosadit až po přestávce. V rozpětí tří minut zajistili Hradci dvougólové vedení Mooc s Křížem, ale ani to na vítězství nestačilo. Hradečtí se totiž v závěru dopustili hrubých chyb v obraně, kterých Severočeši využili nejprve ke snížení a tři minuty před koncem po Verbířově penaltě k vyrovnání na konečných 2:2.

Asistent trenéra Teplic Jan Poštulka byl za získaný bod rád, ale sportovně uznal, že to byla pro jeho svěřence šťastná remíza. Trenér Hradce Leoš Kalvoda musel stejně jako po utkání s Jabloncem konstatovat, že i tentokrát se jeho mužstvo samo připravilo o výhru tím, že neproměnilo šance v prvním poločase a v druhém nabídlo soupeři po hrubých chybách vyrovnání.

Hradec Králové - Teplice 2:2 (0:0)
68. Mooc, 71. Kříž - 79. Gross, 87. Verbíř z pen. Rozhodčí: Helebrant - Tulinger, Míka. ŽK: Tesařík (Teplice). Diváci: 70.