Jihlava - Slovácko

Jihlava - Slovácko | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Trpělivost přinesla Jihlavě vítězství

• 1
Jihlavští fotbalisté zůstávají v letošním druholigovém ročníku neporaženi. V pátek si na vlastním hřišti poradili s 1. FC Slovácko 1:0 a po třech kolech mají na kontě sedm bodů. "Před zápasem jsem klukům říkal, že musejí být trpěliví, protože to bude souboj o jednom gólu. A to se nakonec potvrdilo," prohlásil spokojený hlavní kouč FC Vysočina Karol Marko.

V úvodních pětačtyřiceti minutách se skóre neměnilo. "Dalo by se říct, že to byl poločas bez šancí. Což ale neznamená, že by se hrálo bez nasazení," uvedl trenér hostujícího týmu Ladislav Jurkemik.

Rozhodl milimetrový pas

Víc živo bylo před oběma brankami až po změně stran. A v 69. minutě šla Jihlava do vedení. Na centr Michala Vepřeka si naběhl Michal Veselý a hlavou poslal míč za Filipkova záda. "Ten pas byl milimetrovej," pochválil spoluhráče Veselý.

Zkušený sedmadvacetiletý jihlavský fotbalista se dostal na trávník až v průběhu utkání, v 17. minutě vystřídal zraněného Dupala. "Trenér mě poslal do hry se stejnými úkoly, jaké měl předtím Martin.
To znamená, že jsem měl hrát dopředu a nebát se. No a dalším pokynem bylo pomáhat Gabrielovi při hlídání Gondy. Když jsme totiž před zápasem sledovali video, šla většina útoků Slovácka právě přes něj," prozradil jeden z nejzkušenějších hráčů FC Vysočina.

Způsob, jakým překonal hostujícího brankáře, byl v jeho podání dost neobvyklý. "Kdy jsem dal naposledy gól hlavou? No to bude tak dva nebo tři roky zpátky, myslím v pohárovém zápase s Budějovicemi," zavzpomínal Veselý. "Myslím, že fotbal asi opravdu nemá logiku, když jsem se já trefil hlavou, a navíc jsme díky tomu vyhráli," dodal s úsměvem.

Slovácko mělo největší šanci na vyrovnání zhruba deset minut před koncem utkání, kdy Perůtka bombou z dvaceti metrů orazítkoval spojinici břevna a tyče. "Ještě mi ta střela zní v uších.
A je to dobře, protože kdyby mi nezněla, znamenalo by to, že míč proletěl až do sítě," oddychl si jihlavský brankář Jan Vojáček.

Zatímco FC Vysočina v nové sezoně ještě neprohrála, její soupeř zatím nezvítězil. Ze tří zápasů dokázal vydolovat pouhý jeden bod! "Všichni chválí naši hru, ale já bych byl radši, kdyby nás kritizovali a my měli na kontě sedm bodů, jako má Jihlava," povzdechl si Jurkemik.