Fotbalisté Táborska slaví gól. | foto: David Peltán, MAFRA

Záchrana je blízko. Fotbalisté Táborska vybojovali důležité vítězství

• 0
Udělali důležitý krok. Ale vyhráno ještě definitivně nemají. Fotbalisté Táborska ve středečním vloženém 28. kole druhé ligy porazili Žižkov 2:0. A dvě kola před koncem mají v tabulce náskok na sestupové příčky už pět bodů.

„Naším cílem bylo ze zápasů na Dynamu a doma se Žižkovem získat čtyři body,“ říkal po nedělním zápase v Českých Budějovicích trenér Táborska Roman Nádvorník. A plán vyšel. Z Dynama přivezli bod a doma proti Žižkovu urvali tři.

Táborští věděli, o co hrají. A nastoupili k duelu úplně jinak než v Českých Budějovicích. Tam byli hodně zakřiknutí celý první poločas.

Ve středu to bylo naopak. Táborsko vlétlo do duelu hodně aktivně a sebevědomě. Nervozita na něm znát nebyla. Už ve 12. minutě střílel nad Musiol, o dvě minuty později ho napodobil svou dělovkou Prošek a ve 20. minutě se mohl chytat za hlavu Nešický, který svůj ostrý projektil nevměstnal mezi tři tyče.

Momentka ze zápasu Táborsko - Viktoria Žižkov

Neproměněné šance ale Jihočechy nemrzely. Ve 27. minutě se po rohovém kopu pověsil do vzduchu Jakub Navrátil a skóroval. Krátce po půlhodině hry podržel Táborsko skvělým zákrokem brankář Toma a z rychlého protiútoku se dokázal gólově prosadit Zbyněk Musiol, kterému před prázdnou bránu naservíroval míč Prošek.

Druhý poločas začal brankou Musiol, kterému radost zkazil ofsajd. Poté už se domácí soustředili na bránění náskoku. Po hodině hry přežili dvě velké šance Žižkova a duel dovedli k výhře.

„Na záchranu by mělo stačit nějakých 32 bodů,“ říkal po první třetině soutěže Roman Nádvorník. Teď je Táborští mají. Ale pokud by už sami nebodovali, potřebují k záchraně, aby alespoň jednou zaváhaly týmy pod nimi.