Leoš Kalvoda

Leoš Kalvoda | foto: ČTK

Sokolov vyhrál a olomoucký trenér Kalvoda běsnil: Jak s šestiletými

• 0
Fotbalový svátek v Sokolově, ale diváky ještě loni prvoligová Olomouc tolik nezajímala. Přišlo jich v sobotu na duel třetího kola Fotbalové národní ligy 1 350, šlo o druhou nejnižší návštěvu sobotního programu. Co na tom, klíčový je výsledek a Baník si proti Sigmě připsal první letošní vítězství.

Po dvou remízách bodoval naplno proti nejatraktivnějšímu soupeři druhé ligy. „Samozřejmě je Sigma zajímavý soupeř, chtěli jsme ho porazit a udělat radost divákům,“ přiznal po utkání na webových stránkách Panajotis Kucalas.

Domácí však po většinu času nebyli lepším týmem. Olomouc tvořila hru a byla víc na balonu. Možná klíčovým okamžikem, minimálně první půle, byla zahozená penalta. Krátce před odchodem do šaten, kdy už Sokolov vedl 1:0, Vrtělka ve vápně fauloval a Cana měl na noze vyrovnání. Jenže vypjatou chvíli nezvládl a střelou doprostřed branky trefil brankáře Dvořáka. „V prvním poločase vlastně měli jen pokutový kop. Myslím, že jsme vedli zaslouženě,“ tvrdí kouč Baníku Daniel Šmejkal.

Vedle smolaře závěru poločasu měl zápas i svého hrdinu. I když vlastně byli dva hrdinové. Ten první: útočník Marek Červenka. Skóroval jako první a reagoval i na olomoucké vyrovnání. Letní posila a tak trochu kůň trenéra Šmejkala se týmu vyplácí. V 67. minutě potvrdil roli kanonýra a dělovou ranou pod horní tyč vrátil domácím vedení. „Byli jsme pod tlakem, ale důležité bylo jít zpátky do vedení. Přišli jsme o něj chybou při standartní situaci,“ mrzelo trenéra.

A pak přišel hrdina číslo dvě: stoper Stanislav Hofmann. Vytáhlý fotbalista není strojem na góly, natož parádní trefy nohou. Jenže v sobotu se prosadil nádhernou střelou z dálky. Do konce zápasu zbývalo šest minut, když se Hofmann dostal k odraženému míči a napálil jej nechytatelně do sítě - 3:2. „Měli jsme trochu štěstí, Standa to trefil překrásně,“ chválil kouč.

Slova chvály sypal i Kucalas, kolega ze stoperské dvojice. „Pořád jsme tomu, že vyhrajeme, věřili. Standa Hofmann to trefil parádně. Po dlouhé době se poprvé trefil do balonu a krásně vymetl šibenici,“ smál se po utkání. Sigma srovnat nedokázala. Svým výkonem pořádně rozzlobila svého lodivoda Kalvodu. „Připadá mi, že mluvím a pracuji se šestiletými dětmi. Hrajeme jen jako, bez agresivity. Na Sokolov jsme se chystali, ale bylo to k ničemu,“ běsnil.