Matěj Kotiš (vlevo) z Varnsdorfu uniká Marcelu Gecovovi ze Slavie.

Matěj Kotiš (vlevo) z Varnsdorfu uniká Marcelu Gecovovi ze Slavie. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Pohár se Slavií? Zatím vrchol klubu, tvrdí smutný kapitán Varnsdorfu

• 1
Slavii naháněli jako čert Káču, jenže nakonec si z poháru odnesli jen životní zážitky, ne postup. Fotbalisty Varnsdorfu by po zápase neukonejšila ani medaile za statečnost; osmifinálový konec v pražském Edenu bolel.

"Vypadnout s takovým velkoklubem o jediný gól mrzí. A velmi," hořekoval kapitán druholigisty Matěj Kotiš po porážce 0:1 v odvetě.

První duel skončil bez branek. Jak vám je na duši?
Cítím zklamání, protože jsme udělali za zápas asi jen dvě menší chyby a z jedné byl gól... Troufnu si odvážně tvrdit, že dneska lepší tým prohrál. A vypadl.

Slavia vás v prvním zápase zklamala. Co v odvetě?
Myslel jsem, že doma budou podstatně silnější. Zvlášť ve 2. půli jen zalezli a čekali, až se to dokope.

Inkasovali jste už v 7. minutě. Mohla za to i nervozita z Edenu?
Určitě. Velký stadion, umělé osvětlení, diváci, nezvyk na prostor. Prvních 10 minut to ovlivnilo. Ani já v takovém prostředí ještě nehrál, ale mě to dokáže namotivovat.

Měli jste i jinou motivaci?
Něco bylo. Občerstvení i finanční injekce. Od koho, to si nechám pro sebe. Škoda, chybělo nám lepší zakončení, šance. Nějaká haluz, roh, trestňák, penalta. Nic víc. Schází nám kousek, který rozděluje hráče z 1. a 2. ligy. Možná i štěstí.

V poháru jste vyřadili Teplice. Jaké je vysvědčení vaší jízdy?
Co se týče Varnsdorfu, tak nejlepší! Do Edenu za námi přijely dva autobusy, jeden fanoušci, druhý žáčci a dorostenci. Je to zážitek, památka. A zatím vrchol Varnsdorfu.

Co teď ve 2. lize?
Vyhrát zbylé tři zápasy, protože máme neskutečnou fazonu. V Pardubicích jsme taky ztratili dva body, byli jsme jasně lepší.