HFK Olomouc - Plzeň: Janeček a Procházka

HFK Olomouc - Plzeň: Janeček a Procházka - Olomoucký Radek Janeček (vlevo) v souboji s plzeňským Václavem Procházkou. | foto: Luděk Peřina, MF DNES

Penalty v Holici odmítl Procházka

• 2
Olomouc - Pohárová historie v Holici se opakovala. Stejně jako před dvěma lety vypadli fotbalisté 1. HFK Olomouc z Poháru ČMFS, když prohráli s Plzní 1:2 brankou ze samotného závěru zápasu. Tentokrát o postupu Západočechů do osmifinále rozhodl ve druhé minutě nastavení Procházka.

"Kluci už se viděli na penaltách, sám jsem už také psal jména, kdo je půjde kopat,“ řekl holický kouč Leoš Kalvoda.

Souboj druholigového lídra s třetím celkem nejvyšší soutěže se nesl ve znamení kvalitní obrany. Holice v lize inkasovala jen dvakrát, Plzeň čtyřikrát.

V první půli měli dvě gólové šance hosté. Bednářovu hlavičku a bombu Limberského snad ze třiceti metrů zlikvidoval holický specialista na pohárové zápasy Aleksijevič.

Domácí se sice za celý zápas netrefili mezi tyče, přesto se po necelé hodině ujali vedení. Kazár z levé strany poslal dlouhý míč na branku, ten se sice od vzdálenější tyče odrazil zpět do hřiště, ale gólman Daněk si jej nešťastně srazil do sítě.

V dalším průběhu však Holičtí nedokázali udržet vpředu míč a naopak plzeňskému trenérovi Levému vyšlo střídání. Krbeček po dvaceti minutách na hřišti dostal pěknou přihrávku od Jarolíma a lehkým obloučkem překonal Aleksijeviče – 1:1.

Celý stadion už očekával penaltový rozstřel, když plzeňský Smejkal trefil po trestném kopu hlavičkou břevno a odražený míč poslal do branky opět hlavičkou Procházka.

"Takové góly nesmíme dostávat, ze standardky jsme už neinkasovali hodně dlouho. Ale hráči musejí poctivě makat až třeba do 95. minuty,“ zlobil se domácí kouč.

Do zápasu poslal pět hráčů, kteří pravidelně nehrávají, a brankáře Aleksijeviče. Ten za poslední dva roky v poháru vychytal tři penaltové rozstřely, loni i olomouckou Sigmu. "Proti třetímu celku ligy podali slušný výkon,“ řekl Kalvoda.

Jeho protějšek Stanislav Levý, který v průběhu podzimu nahradil na lavičce Michala Bílka, s mužstvem porazil v lize Sigmu, remizoval na Baníku a nyní se opět radoval z výhry nad dalším olomouckým klubem.

"Ale spokojený můžu být jen s vítězstvím. V první půli jsme podcenili osobní souboje a také jsme vůbec neběhali,“ dodal Levý.