Pěkně mi to protihráč nalil, chválil Slončík

• 10
Příbram - Hrál o místo v sestavě, ale zápas pokazil. "Moc jsem si nepomohl," hlesl. Příbramský fotbalista Jakub Navrátil jednou obrovskou chybou a pak prohraným hlavičkovým soubojem pomohl Ostravě ke dvěma gólům. Obhájce trofeje ve 4. kole Českomoravského poháru tak u Litavky vyhrál 2:1 a těší se na jarní čtvrtfinále.

Utkání minutu
po minutě

"Moc jsme chtěli postoupit a naštěstí se nám to povedlo. Jsme moc spokojení," řekl ostravský kapitán Radek Slončík.

Zato jedenadvacetiletému příbramskému obránci do řeči vůbec nebylo. "Jak mi je? Nic moc. Jak mi asi může být," těžko hledal slova.

Poprvé selhal už po necelých čtyřech minutách. Snažil se předat míč brankáři Sňozíkovi, ale přihrávku vystihl Slončík. Běžel sám na gólmana a s přehledem zakončil - 0:1.

"Sjelo mi to po noze," omlouval se Navrátil. "Je mi jasné, že jsem to takhle vůbec neměl hrát. Měl jsem to prostě řešit jinak."

To Slončík si pochvaloval. "Pěkně mi to nalil, byla to od něj dobrá finální přihrávka," říkal s úsměvem.

A jak přiznal, na chybu číhal. "Snažím se předvídat i když vím, že v devadesáti procentech obránce tu chybu neudělá."

Příbram se sice poté zvedla, během druhé půle vyrovnala, ale po další hrubce ve středu obrany dostala druhý gól. Zbývalo deset minut a už skóre nezvrátila.

U druhého gólu Ostravy byl zase Navrátil. Na dlouhý pas z hloubi pole skákal s Papadopulosem, ale souboj prohrál. Míč propadl za domácí obránce a nehlídaný Metelka stejně jako Slončík přesně zakončil.

"Hlavu jsem sice prohrál, ale Metelku pak někdo mít měl," namítl Navrátil.

Příbrami se v nejvyšší soutěži tleská za výborné výkony i výsledky, ale teď si pověst pokazila.

Kouč Pavel Tobiáš od začátku nepostavil opory Kolouška se Straceným. Oba stejně jako Čupr šli do hry až ve druhé půli. V brance dostal před Pařízkem šanci druhý gólman Sňozík, nehrál ani Buryán.

"Liga je náročná, tak jsme některé hráče chtěli šetřit. Ale nepovedlo se nám to, první poločas byl špatný. Ale aspoň nám zápas otevřel oči. Nasazením nových tváří se mužstvo oslabuje," řekl kouč Tobiáš.