Sokolov - Olomouc B

Sokolov - Olomouc B - Momentka z druholigového utkání Sokolov - Olomouc B. | foto: Martin Štolař, MF DNES

Pátý gól jara dal střelec Mlika v půjčených kopačkách

Fotbalisté Baníku Sokolov znovu bodovali. Tentokrát po remíze 1:1 na hřišti 1. HFK Olomouc. A znovu se trefil Jiří Mlika. Na jaře už popáté.

Dvě minuty po přestávce ho po rychlém protiútoku našel pasem přes obránce Duchnič. "Šli jsme do otevřené obrany. Já si míč jen zpracoval na prsou do běhu a poslal ho bodlem z první do brány," popisuje Jiří Mlika svou další trefu druholigového jara.

Přidat mohl i další branku. V první půli mu chybělo po střele Saláka k míči jen půl kroku. "Mohl jsem dávat do prázdné brány," povzdychne si.

Šance měli i další hráči. Salák mířil třikrát jen těsně vedle, podobně na tom byli i Kaplan s Duchničem.
Ale jediný, kdo se mohl ze sokolovských fotbalistů radovat branky, byl v sobotu Mlika. Vítězná branka to však tentokrát nebyla.

Olomouc vyrovnala už pět minut po jeho gólové střele. "Byli jsme ještě v takové euforii. Pár vteřin předtím jsme mohli navíc zvýšit na 2:0. Míč šel ale těsně vedle." Po sérii několika chyb se místo toho trefila Olomouc. "Mrzí to moc," přiznává Mlika. "Udělali jsme několik chyb v obraně a oni šli pak sami na branku."

Remízu v Olomouci ale Mlika bere. "Je to spravedlivé. Mohli jsme sice vyhrát, na konci to ale mohlo klidně dopadnou obráceně." Ataky Hanzela s Kropáčkem, střídajících útočníků Olomouce, udržel sokolovský gólman Bertelman.

"Jaro a podzim? To je obrovský rozdíl," ví Mlika. A hned se rozzáří. "Užívám si to."

Před týdnem ho střelecky zastínil Duchnič. Kolega z útoku se trefil proti Opavě hned dvakrát. V sobotu se znovu vystřídali. "Spokojený jsem byl ale i po minulém zápase," říká Mlika. Aby ne. Vyhrálo se a jeden z Duchničových gólů připravil on. "A Oleg se už potřeboval trefit."

S Duchničem si v útoku vyhovují. "On je takový bojovník, hodně toho oběhá. A mně pak zbyde víc sil na útočení," usmívá se.

Duchničovi minule pomohly nové kopačky. Mlika něco podobného ještě nezkoušel. "Teď jsem hrál dokonce v půjčených kopačkách a gól jsem dal stejně," směje se. Poslední dobou neměl čas ani na svůj další rituál - krupicovou kaši. Daří se mu ale stejně. "čím to je? Asi mám formu," usmívá se. A má pravdu. Jeho góly táhnou Baník na jaře druholigovou tabulkou strmě vzhůru.