Radost pardubických fotbalistů - ilustrační snímek

Radost pardubických fotbalistů - ilustrační snímek | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Pardubičtí fotbalisté ve druhé lize dál stíhají nejlepší

• 0
Pohotovost kanonýra Petráně ve vápně a potrestaný kiks hostujícího gólmana. Dvě situace předznamenávající následné gólové trefy. Díky nim a udržené nule vzadu se fotbalistům Pardubic dívá na tabulku druhé ligy stále velice příjemně. Po sobotní výhře 2:0 nad Vlašimí se červenobílá parta posunula už mezi nejlepší trio FNL, navíc s minimálním odstupem za dvojicí Opava a České Budějovice.

„Chtěli jsme vycházet ze zabezpečené obrany, a pokud by se něco otevřelo, tak udeřit. To se nám podařilo. Rozhoduje se ve vápnech a tam jsme tentokrát byli efektivní,“ zhodnotil sedmé podzimní vítězství spokojený kouč domácích Jiří Krejčí.

Důvod k radosti mu dal brzký zásah Petráně, jenž s pomocí tyče otevřel přízemní střelou skóre již v osmé minutě. Vlašim se snažila a k vyrovnání měla blízko ve 29. minutě, kdy mládežnický reprezentant Vodháněl dělovkou napálil břevno.

Pojišťovací gól domácích přišel nedlouho poté. A nutno podotknout, že takových Pod Vinicí mnoho nepadá. Brankář hostů Nguyen chtěl za vápnem odhlavičkovat míč do strany svému stoperovi, jenže do hlavičky nedal potřebnou razanci. Pro balon si doběhl aktivní a pohotový Ladra, který měl s trefou prázdné brány velmi snadnou práci.

„Věděli jsme, že jsou Pardubice v dobré formě a v útočné i obranné fázi předvádí kvalitní fotbal. Byli jsme na ně připravení, ale udělali jsme dvě velké chyby, které rozhodly. Domácí své šance proměnili, my ne, a proto jsme prohráli,“ prohlásil hostující trenér Petr Havlíček.

Brankář Nguyen své zaváhání odčinil ve druhé půli, kdy s námahou vyrazil hlavičku Petráně. Konečky prstů o chvíli později vytěsnil ránu Fouska na rohový kop. Domácí gólman Knobloch podržel své spoluhráče zejména při příležitosti Štochla v 81. minutě, ovšem čtvrtou vychytanou nulu v sezoně si vzít nenechal.