Senegalec Ibrahima Sow na testech v Pardubicích

Senegalec Ibrahima Sow na testech v Pardubicích | foto: Radek Klier

Pardubice v zimní lize zdolaly Spartu B: strach o křídlo, zaujal Senegalec

• 0
Celá řada pokynů v angličtině zněla z pardubické střídačky během prvního i druhého poločasu pátečního utkání fotbalové Tipsport ligy mezi Pardubicemi a rezervou pražské Sparty. Domácí kouč Radoslav Kováč totiž od lajny usměrňoval hned čtyři nové zahraniční hráče.

Na zimní testy na východ Čech dorazili brazilský záložník Hyslan, jenž naposledy působil v německém Lübbenu, podobně jako další kanárek Jefferson. Dál přišel útočník ze Senegalu Ibrahima Sow (dosud nejvyšší lotyšská soutěž v dresu Tukums 2000) a již avizovaný konžský obránce Colet Kapanga z Hlinska.

Nejvíce zaujal Sow, jenž si v první půli připravil několik hezkých průnikových přihrávek, po jedné z nich dokonce skóroval Vojtěch Sychra. Kováč se však po utkání do obšírnějšího hodnocení individualit pouštět nechtěl.

„Nezlobte se, ale musíme si to nejdřív zanalyzovat s realizačním týmem. Než něco řeknu, tak chci slyšet i názor kolegů, takže teď k tomu nic nemám,“ omluvil se.

Pardubice nakonec „béčko“ Sparty porazily 3:2. Na Sychrův zásah ze 3. minuty navázal ještě v první půli tvrdou ranou pod horní tyč Samuel Šimek a podobně si pak počínal i Dominik Janošek. Ten v 80. minutě uklidil přes zeď do šibenice svůj přímý kop.

Sparta ještě zápas zdramatizovala, když se během šesti minut dvakrát prosadil Amath Cissé. Nejprve mu namazal Michal Hlavatý a Senegalec ze dvaceti metrů nachytal vyběhnutého gólmana Pardubic Matěje Šimůnka, který jen chvíli nato špatně rozehrál, a Cissé uklízel míč do sítě znovu.

„Jinak ale chytal dobře, chyba mi vůbec nevadí. Kdyby ji neudělal, tak se neposune dál,“ řekl Kováč.

Trochu zvážněl, když přišla řeč na Matěje Helešice. Rychlý křídelník musel už ve 23. minutě ze hřiště kvůli zranění. „Mám o něj strach, křuplo mu v kotníku a to pro nás není dobrá zpráva,“ mrzelo Kováče.

Příští zápas Tipsport ligy hrají Pardubice v úterý v Praze v 10.30 proti Teplicím. Vysílat jej bude ČT sport.