Varnsdorfská radost, archivní fotografie

Varnsdorfská radost, archivní fotografie | foto: Petr Bílek, MF DNES

Varnsdorf stojí bod od ligy. Postoupí v neděli?

• 2
Medaile je jistá, sezona fotbalového Varnsdorfu se ale blíží k ještě pohádkovějšímu konci. Mužstvu trenéra Frťaly stačí v posledních dvou kolech bod - a může odšpuntovat šampaňské po postupu mezi českou extratřídu.

Byl by historický. I heroický. Po pouhých pěti letech ve 2. lize, do níž klub ze zapomenutého koutu země postoupil administrativně z 5. místa ČFL v sezoně 2009/10.

„Náš cíl je zároveň blízko i strašně daleko,“ řekl kapitán Radek Porcal poté, co jeho Varnsdorf díky výhře 3:1 ve Vlašimi odskočil třetímu Zlínu už o šest bodů. Konkurent ztroskotal 0:2 na hřišti Táborska.

Nemít horší vzájemnou bilanci, slavil by Varnsdorf už teď! Chybí dva zápasy: nedělní domácí trhák s postupující Olomoucí a derniéra na stadionu Ústí. „Musíme to oddřít až do konce,“ burcuje na klubovém webu bek Kristián Zbrožek.

Varnsdorf přitom nebyl v komfortní situaci, ve Vlašimi totiž prohrával od 10. minuty po gólu Petrů. Jenže vzápětí dorovnal Breite. „První branku jsme dostali po standardce, přitom jsme si říkali, že je mají silné, a nedali jsme si na to pozor. Naštěstí jsme rychle srovnali,“ tvrdil záložník Radim Breite, který dorazil Martanovu střelu.

Ještě v 1. půli bylo Varnsdorfu znovu úzko, ale brankář Porcal čapl penaltu Matějkovi! „Famózní Prci nás už poněkolikáté podržel,“ vysekl mu poklonu Zbrožek. „My jsme si dál šli za svým a bylo na nás vidět, že chceme rozhodnout a vyhrát.“ Ano, to nejlepší si hosté schovali na závěr, sedm minut před koncem právě Zbrožek také z dorážky dal vítězný gól, po něm ještě pečetil Ďurděvič. A nic jim nevadila slova vlašimského kouče Petržely, že hráli hrozně a že neví, co budou v 1. lize dělat.

Varnsdorf by o ni mohl přijít jen v případě, kdyby prohrál obě zbývající utkání a Zlín je vyhrál; ten ještě hostí Vlašim a končí v Třinci.

„Naším cílem je uhájit 3. místo před Žižkovem. Člověk nikdy neví,“ naznačil zlínský kouč Bohumil Páník, že může být nakonec i bronzová pozice postupovou. Varnsdorfský stadion totiž nesplňuje prvoligová kritéria a klub se zatím nevyjádřil, zda by požádal o roční výjimku. Pokud ano, sezonu odehraje v Jablonci.