F:NL2023/2024
Potlučený útočník Chrudimi Filip Firbacher (v popředí) si v utkání s Vlašimí...

Potlučený útočník Chrudimi Filip Firbacher (v popředí) si v utkání s Vlašimí nejprve rozrazil hlavu, pak dvěma góly rozhodl. | foto:  Aleš Vladyka

Fotbalisté Karviné v druhé lize utrpěli debakl 1:5 s Chrudimí

• 5
Fotbalisté Karviné v devátém kole druhé ligy prohráli v Chrudimi vysoko 1:5. Hattrickem se na debaklu hostů podílel střídající Filip Firbacher. Vyškov zvítězil nad Prostějovem 4:1 a posunul se na druhé místo neúplné tabulky

Karviná v Chrudimi otevřela skóre zásluhou Mikuše. Ještě do přestávky ale odpověděl Záviška, který v úvodu druhé půle otočil stav z penalty. V 61. minutě naskočil do hry Firbacher a během půl hodiny stihnul nastřílet tři branky. Slezané, účastnící minulé sezony nejvyšší soutěže, jsou po třetí venkovní porážce za sebou na osmé pozici.

Prostějovu se v Drnovicích nepovedl už první poločas. Koudelka neproměnil penaltu a jeho spoluhráč Píchal dostal červenou kartu. Vyškov poslal do vedení v nastavení úvodního dějství Alégué a další domácí branky přidali mezi 60. a 69. minutou Lacík, Kanakimana a Vintr. Za hosty snižoval Koudelka.

Příbram zvítězila nad Třincem 3:1 a poskočila na třetí příčku. Domácím zařídili dvoubrankový poločasový náskok Čejka s Čermákem. Krátce po pauze sice snížil Gembický, ale Surmaj záhy uzavřel skóre. To se nezměnilo ani po vyloučení příbramského Musila ze 71. minuty.

MFK Chrudim - MFK Karviná 5:1 (1:1)

Branky: 41. Záviška, 50. Záviška, 69. Firbacher, 79. Firbacher, 90+2. Firbacher - 26. Žídek. Rozhodčí: Kvítek – Arnošt, Dobrovolný. ŽK:52. Kesner, 65. Průcha, 77. Řezníček, 79. Kejř - 1. Boháč, 49. Žídek, 77. Durosinmi. Diváci: 610.

MFK Chrudim Floder – Kesner, Hašek, Skwarczek, Jančura – Řezníček (C) – Vrána (87. Juliš), Průcha (90+2. Harušťák), Kejř (87. Látal), Záviška (90+2. Bauer) – Jedlička (61. Firbacher).

MFK Karviná Neuman – Žídek, Šindelář, Zedníček (8. A. Krčík, 85. Rolinek), Mikuš – Rezek – Boháč (59. Málek), Žák, Bartl, Memić (46. Cienciala) – Papadopulos (C) (59. Durosinmi).

FK Viagem Příbram - FK Třinec 3:1 (2:0)

Branky: 24. Čejka, 37. M. Čermák, 54. Surmaj - 50. Gembický. Rozhodčí: Volek – Podaný, Špindlerová. ŽK:65. Wágner - 22. Straňák, 52. Kania, 55. Jursa, 74. Samiec. ČK:71. Musil.

FK Viagem Příbram Melichar – Čejka, Fišl, Sakala, Petrák, M. Čermák (90. Vokřínek), Wágner (C) (67. Musil), Dudl, Surmaj (67. Hájek), J. Jeřábek (67. V. Novotný, 90+3. Anih), Stropek.

FK Třinec Hasalík – Hýbl, Gembický, Holík, Jursa, Juřena, Foltyn (83. Brak), Straňák, Habusta (C), Machuča (72. Samiec), Omasta (46. Kania).

MFK Vyškov - 1. SK Prostějov 4:1 (1:0)

Branky: 45+2. Alégué Elandi, 60. Lacík, 65. Kanakimana, 69. Vintr - 68. Koudelka. Rozhodčí: Všetečka – Hrabovský, Hádek. ŽK:24. Kubala, 47. Cabadaj, 55. Ilko - 40. Dušan Melichárek, trenér brankářů, 88. Pinc. ČK:39. Píchal.

MFK Vyškov Kinský – Ilko, Matys, Štěpánek (C), Kubala – Lahodný – Lacík (89. Moučka), Cabadaj (59. Vintr), Alégué Elandi (59. Jambor), Kanakimana (83. Dao) – Fofana (89. Srubek).

1. SK Prostějov Krynskyj – M. Zapletal, Schaffartzik (C), Gáč, Bolf (78. Pinc) – Ščedryj (59. Bartolomeu), Šumbera (78. Ali-Abubakar), M. Mach (59. Omale), Koudelka, Kušej (66. Bialek) – Píchal.