Karel Jarolím | foto: Michal Sváček, MAFRA

Jarolím po postupu: Byl bych rád, kdybychom si to přenesli i do ligových utkání

• 0
Fotbalisté Mladé Boleslavi postoupili po vítězství 2:0 nad Plzní do čtvrtfinále Českého poháru. Kouč Karel Jarolím byl rád, že tým potvrdil dobrou hru také góly.

O víkendu překvapili odborníky skvělým ligovým výkonem na stadionu Sparty. Jenže nic z toho. Fotbalisté Mladé Boleslavi tam po zahozených šancích prohráli 0:1, když rozhodující úder inkasovali až v posledních vteřinách střetnutí.

2

celkové triumfy v Českém poháru má na kontě mladoboleslavský klub

Teď už ale dalšího favorita srazili. Boleslav znovu zahrála parádně a z Českého poháru vypoklonkovala Plzeň, čili vedoucí celek ligové tabulky. Po brankách Brazilce Ewertona a Davida Juráska brali Středočeši výhru 2:0, po níž proskočili do čtvrtfinále soutěže.

„Jsem rád, že jsme potvrdili zlepšený výkon i vstřelenými góly a postupujeme dál,“ radoval se boleslavský kouč Karel Jarolím, který v druhé půli obdržel za protesty žlutou kartu, když byl chvilku předtím přísně vyloučen kapitán Marek Matějovský.

Trenére, proti Plzni jste byli od začátku lepší a mohli získat náskok už v první půli.
První poločas se mi zdál opatrnější z obou stran, nikdo nechtěl udělat chybu. Přesto měl Dan Fila velkou šanci, kterou mohl řešit s větším klidem, lépe si míč připravit.

Co se po přestávce ve vaší hře zvedlo?
Ve druhém poločase jsme zlepšili pohyb a tím pádem jsme i lépe kombinovali. Nakonec se nám podařilo vstřelit dvě branky, které pak rozhodují o tom, jestli vyhrajete, nebo ne. To byl rozdíl oproti našemu předchozímu zápasu na Spartě, kde jsme také ve druhé půli hráli velmi dobře, jenže bez výsledného efektu.

Samuel Dancák (vlevo) z Mladé Boleslavi se snaží zablokovat střelu Tomáše...

Na Spartě to po dobrém výkonu nevyšlo, proti Plzni už ano. Byla to trochu satisfakce?
Já to takhle neberu. Liga je liga a pohár je pohár. Samozřejmě, zdolali jsme soupeře, který si v nejvyšší soutěži vede dobře a je první. Ale my máme v lize těch bodů málo, v poměru k tomu, jak si myslím, že umíme hrát a často i hrajeme.

Ale určitě musí být potěšující, když vás experti v televizních studiích chválí za atraktivní projev.
Jenže na umělecký dojem se to bohužel nehraje. A když kvalitní výkon nepotvrdíte ziskem bodů, tak je vám samotná hra k ničemu. Za čtrnáct dnů o tom nikdo neví a nikoho nezajímá, jestli jste hrál dobře, nebo špatně.

Plzeň měla za celý zápas jedinou pořádnou šanci. Bude i v lize klíčem k cestě vzhůru zlepšená defenziva?
Byla to jedna z věcí, které jsme kladli hráčům na srdce. Aby byli důslední v osobních soubojích a aby ten obranný blok zůstával kompaktní. Z toho pak vyplynou i nebezpečné situace na druhé straně, před soupeřovou brankou. Ano, byl bych rád, kdybychom si to přenesli i do ligových utkání.