• 0
O přestávce bylo de facto rozhodnuto. Soběslav totiž v 19. kole přeboru Jihočeského kraje vedla nad Dražicemi už 4:0, ve druhém poločase už hru kontrolovala a dovolila soupeři jen jedinou branku. Nejen na kanonádu fotbalistů Soběslavi se podívejte ve videu.

Soběslavi se na jaře zatím nedařilo, což hodlala proti čtrnáctým Dražicím změnit. Vstříc k první výhře ji nasměroval v 16. minutě Karel Polišenský - spoluhráč mu sklepl do vápna míč a soběslavský útočník vyslal míč do protipohybu gólmana hostí.

Videa, tabulky...

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Druhou trefu přidal zanedlouho Martin Dvořák, jenž zužitkoval přesný centr na přední tyč a střelou na zadní nedal brankáři Jakubu Cimburkovi šanci. Aktivita domácích i přes relativně komfortní náskok nadále pokračovala, odražený míč napálil zpoza velkého vápna mezi tři tyče Polišenský.

Těsně před pauzou ještě zvýšil už tak vysoké skóre z nařízené penalty Jaroslav Bosnyak. „ Zápas jsme rozhodli v první půli, podařilo se nám vytěžit skoro maximum ze šancí, které jsme si vytvořili. Ve druhém poločase jsme trochu polevili, ale i tak jsme si důležitou domácí výhru pohlídali. Před domácím publikem jsme zabrat potřebovali,“ hodnotil cenné vítězství pro fotbalunas.cz obránce Soběslavi Jan Boháč.

Další videa

Pusťte si také sestřihy z dalších soutěží

V čele tabulky už nejsou Katovice, které podlehly Čimelicím 1:3. Na první příčku se rázem posunuli fotbalisté Jankova, kteří venku zdolali Veselí nad Lužnicí 2:0.

Výsledky 19. kola: Čimelice - Katovice 3:1 (1:0), Planá n.L. - Sedlice 2:1 (2:0), Osek - Želeč 2:0 (0:0), Veselí - Jankov 0:2 (0:2), Soběslav - Dražice 4:1 (4:0), Olešník - Prachatice 2:2 (1:1), Rudolfov - Písek B 2:0 (0:0), Hluboká - Dačice 1:0 (0:0).