Jihlava - Hlučín

Jihlava - Hlučín | foto: Anna Vavríková, MF DNES

Jihlava se vracela z Ústí nad Labem s prázdnou

Jihlavští fotbalisté neobrali lídra druhé ligy o první body. Ve včerejším utkání 6. kola prohráli v Ústí nad Labem těsně 0:1. Jasným favoritem zápasu byli domácí, kteří si zatím v podzimní části soutěže vedou stoprocentně. Naopak FC Vysočina po včerejšku ztratil už jedenáct bodů!

V úvodním poločasu byla hra vyrovnaná. Oba soupeři měli po jedné vyložené šanci. Nejprve sahal po gólu v 25. minutě ústecký Pimpar, ale jeho pokus mířil naštěstí pro Jihlavu jen těsně vedle tyče.

Na druhé straně spálil možnost také obránce. Kadlec tečoval centr jednoho ze svých spoluhráčů, jenomže domácí brankář Novák byl připraven.

Tři body trefil Karlík
Chvilku po přestávce se vytasil s povedeným zákrokem jihlavský gólman Winter, který vyboxoval v poslední chvíli Karlíkovu střelu nad břevno. A také další minuty zápasu patřily spíše domácím. Ti ohrožovali branku FC Vysočina hlavně díky rohovým kopům.

Ale množily se také rychlé brejky. Například v 57. minutě šel míč po ose Zachariáš, Jindráček, Karlík. Posledně jmenovaný však trefil pouzeWinterovy nohy.

Hosté se prosazovali spíše sporadicky, takže domácí gólman mohl být víceméně klidný. Zvlášť, když se k němu často nebezpečně vypadající situace přes dobře bránící spoluhráče ani nedostala. Jako například ta ze 75. minuty, kdy hrozil Lovětínský. Míč mu ovšem v poslední chvíli vypíchl Valenta.

S přibývajícím časem se zdálo, že se oba týmy o body podělí. To ale odmítl ústecký Karlík, který dvanáct minut před koncem utkání zakončil parádní Martykánovu akci a zařídil Ústí další tři body. Vysočina už na vyrovnání nedosáhla. Naopak mohla být ráda, že neinkasovala ještě další góly.

Zejména pokus střídajícího Veverky z 80. minuty nadělal hostujícímu gólmanovi Winterovi pořádné starosti. Míč se totiž odrazil od tyče zpátky do hřiště. A za další čtyři minuty zahodil příležitost Jindráček.

V dalším soutěžním kole bude mít Jihlava výhodu domácího prostředí. Na stadionu v Jiráskově ulici přivítá v pátek 11. září v 19 hodin Karvinou.