Královéhradečtí fotbalisté

Královéhradečtí fotbalisté | foto: FCHK

Gilián byl opět vidět, Hradec Králové také díky němu podruhé vyhrál

• 0
V pátek, v prvním zápase, v němž za Hradec nastoupil, padl jediný gól poté, co ho obrana fotbalové Příbrami faulovala a byl z toho proměněný pokutový kop. V úterý Patrik Gilián, slovenský záložník, jenž je v Hradci na zkoušce, znovu zařídil jediný a tudíž i vítězný gól svého týmu. V duelu s druholigovou Viktorií Žižkov totiž už v 6. minutě krásně nacentroval a jeho spoluhráč Tomáš Hynek skóroval.

Hradec díky tomu vyhrál opět 1:0 a den před dnešním odjezdem ze soustředění v Písku tam zaznamenal druhou výhru v letní přípravě. Před nimi prohrál 2:7 s prvoligovými Bohemians 1905 a 0:3 s Olomoucí, k tomu přidal remízu 1:1 s bratislavským Slovanem.

Hradec se proti týmu, s nímž se bude potkávat v blížící se druholigové sezoně, dostal rychle do vedení a měl ještě v první půli i další šance. Shodou okolností se v největší ocitl střelec z úvodu zápasu Hynek. Jenomže čtyři minuty před přestávkou už hradecký borec tolik štěstí neměl, jeho povedená trefa totiž skončila na tyči žižkovské branky.

Navíc byl v prvním poločase vidět i Gilián. Po dalším jeho centru doráželi před prázdnou bránou Jukl s Mikerem, ale obránci Žižkova se dokázali vrátit a dalšímu inkasovanému gólu zabránili.

O přestávce hradecký kouč Frťala tým výrazně prostřídal a po ní souhra už nebyla tak plynulá jako v první půli. Ve velkém vedru se Hradečtí spíš bránili, ale to dokázali téměř bez chyby. Jedinou, když Jan Stejskal nepřesně rozehrál, Čermák potrestat nedokázal.

Hradec sehraje další přípravný zápas v neděli a poprvé se v něm představí téměř doma. V Opatovicích nad Labem bude hostit reprezentaci Bahrajnu.