Zlín - Karviná

Zlín - Karviná - Zlínský Libor Žůrek (ve žlutém) střílí, zblokovat se ho snaží Adrian Čeman. | foto: Jan Karásek, MAFRA

Fotbalisté Zlína jsou doma zatím stoprocentní

Třetí zápas, třetí vítězství. V domácím prostředí zůstávají druholigoví fotbalisté Zlína stoprocentní. Ale na výhru 1:0 nad Karvinou, kterou zařídil svou trefou útočník Kroupa, se nadřeli mnohem víc než na předchozí triumfy nad Čáslaví a Jihlavou. Rozjížděli se pozvolna a teprve po přestávce předvedli své fotbalové kvality.

"Tak těžkého soupeře jsme doma ještě neměli, vůbec jsme se nemohli dostat do tlaku," uznal trenér FC Tescoma Ladislav Minář.

Všechny čtyři předchozí zápasy druhé ligy provázely zlínské nářky nad verdikty rozhodčích. Stížnosti nechyběly ani tentokrát, ovšem z karvinské strany. Hosté si stěžovali, že už v prvním poločase měli kopat penaltu.

Ovšem spory provázely hlavně jediný gól zápasu, který padl v 64. minutě. Po dlouhém vhazování obrana odvrátila míč, který se vzápětí dostal zpět k volnému Kroupovi. Domácí útočník, jenž zůstal zcela volný před brankářem Kafkou, nezaváhal a rozjásal patnáct stovek diváků.

Z hlavní tribuny to vypadalo, že Kroupa stál v ofsajdu. Asistent Čecháček ale praporek nezvedl, takže gól platil. Videozáznam domácího klubu naznačuje, že udělal správně.

"Kroupa určitě stál za mnou," líčil stoper Karviné Jan Buryán. "Asistent mi pak vysvětloval, že na pravé straně se zapomněl náš hráč," dodal.

"Myslím, že za mnou opravdu stál jeden hráč," reagoval Karel Kroupa.

Jediná trefa zápasu završila zlínskou aktivitu, s níž mužstvo začalo druhý poločas. Po mizerné první části mu pomohly změny v sestavě.

"Soupeř byl v prvním poločase živější, dobře kombinoval. Nám pomohla přestávka," uvedl Kroupa. "Trenér nám dal pár pokynů, které jsme začali plnit. Ve druhém poločase už jsme byli lepší."

Hubené vedení Zlín udržel, přestože Karviná se nevzdala. Ale stejně jako za bezbrankového stavu nevyužila své brankové možnosti.

"Jsem zklamaný, protože na bod jsme měli," posteskl si kouč Karviné Leoš Kalvoda. "Předvedli jsme spoustu akcí a šancí, ale v koncovce nám chyběla větší kvalita."

Zlínský výběr sice vyhrál, ovšem na rozdíl od minulých dvou zápasů svým fanouškům moc hezkých akcí nenabídl. Jenže se není co divit. Klíčové hráče Kroupu s Vozábalem trápily zdravotní potíže.

Například špílmachr Vozábal do čtvrtku netrénoval a ještě v pátek absolvoval rentgenové vyšetření, jestli nemá zlomený prst na noze.

"Nakonec jsme šli do rizika. Martin dostal injekce a nastoupil," popsal Minář. "Od začátku jsem viděl, že to není ono. Přesto na hřišti zůstal až do 53. minuty, protože stoper Kroča si stěžoval, že ho tahá sval."

Střelec po gólu sledoval asistenta

Svou první šanci krátce před přestávkou nevyužil, po trestném kopu hlavičkoval těsně vedle. Ale reparát mu vyšel dokonale.

V 64. minutě zůstal zlínský útočník Karel Kroupa zcela volný před brankářem Kafkou a nezaváhal. Svou trefou rozhodl o důležitém vítězství druholigových fotbalistů Zlína nad Karvinou 1:0.

"Dostal se ke mně odražený míč, snažil jsem se uklidit ho na zadní tyč. Povedlo se," popsal stručně jediný gól zápasu.

Ale ještě než se začal radovat, po očku hledal asistenta rozhodčího.
Když uviděl, že praporek zůstal dole a že nestál v ofsajdu, začal přijímat gratulace od spoluhráčů. "Měl jsem strach, že praporek zvedne," přiznal Kroupa.

29letý dlouhán skóroval podruhé v sezoně. Přitom jeho start v sobotním souboji byl dlouho nejistý. Kvůli bolavé achilovce celý týden netrénoval. "V zápase jsme na to trošku dopláceli. Karlova hra je založena na osobních soubojích a když má zdravotní problémy, hned se to projeví," připomněl trenér FC Tescoma Ladislav Minář.

Ale i přes tento handicap Kroupa ukázal, že je pro zlínský tým nesmírně důležitý.

"Když k němu přidáte další dlouhány Zbožínka s Kročou, vidíte obrovskou sílu, kterou má Zlín při standardkách. Všechny jsme ubránili, ale bohužel nám propadl jeden aut," posteskl si kouč Karviné Leoš Kalvoda. "Přitom jsem na to hráče upozorňoval."