Miroslav Slepička z Táborska si zpracovává míč před jedním z ústeckých soupeřů.

Miroslav Slepička z Táborska si zpracovává míč před jedním z ústeckých soupeřů. | foto: Petr Bílek, MF DNES

Týmu chci přispět. Šance, jako v Ústí musím dát, ví Slepička

• 0
Zklamání z něj bylo znát. Hodně. Fotbalisté Táborska ve svém prvním zápase ve druhé lize v Ústí nad Labem sahali po třech bodech, ale deset minut před koncem nechali domácí celek vyrovnat. Vstup do soutěže tak skončil remízou 1:1.

Miroslav Slepička, největší letní posila, dostal šanci na hrotu hned v prvním zápase. Bod je podle něj málo. „Jsem naštvanej, protože jsme v Ústí měli vyhrát. Tohle je jednoznačně naše ztráta,“ vysvětloval po zápase.

Začali jste lépe, dostali jste se do vedení a zdálo se, že jste fotbalovější. Pak domácí ale začali po půli zlobit.
Přestali jsme hrát naši hru. Trochu jsme se uspokojili a je to hrozná škoda. Je mi to líto.

Bylo to jen vámi, nebo i zlepšeným výkonem Ústí?
Ústí hrálo dobře ve druhém poločase. Mělo šance. Chvílemi nás přehrávalo. Já jim gratuluju k výkonu, ale podstatné bylo to, že my jsme přestali hrát naši hru.

Co by mělo vůbec Táborsko v lize zdobit?
Hrát po zemi, do útočníka a rychle přečíslovat. Hrát rychlý a atraktivní fotbal, hodně s míčem, centrama ze stran. Kdybychom to hráli celou dobu, měli jsme vyhrát. Ustoupili jsme od toho. Sám přemýšlím, proč a čím to bylo.

Zdá se, že nejste spokojený ani sám s vlastním výkonem. Čím byste chtěl týmu přispět vy?
Proměnit třeba šanci, kterou jsem dneska měl. Tím bych chtěl přispět. Ale myslím, že když budu zdravý, tak týmu pomůžu. Přidám i nějaké góly, abychom se drželi v tabulce nahoře a vyhrávali takovéhle zápasy, jako byl ten v Ústí nad Labem.