Fotbalisté Hradce Králové při zimní přípravě v Krkonoších.

Fotbalisté Hradce Králové při zimní přípravě v Krkonoších. | foto: fchk.cz

Hradec vedení ztratil, ale i remízy s Boleslaví si cení

• 0
Ve druhém poločase sice třikrát inkasovali a dvakrát přišli o dvoubrankový náskok, přesto pro ně je výsledek povzbuzením. Druholigoví fotbalisté Hradce Králové totiž v dalším přípravném zápase 3:3 před jarní částí sezony remizovali 3:3 s prvoligovou Mladou Boleslaví a dál procházejí zimou s jedinou porážkou.

„Nebylo to nic lehkého, stál proti nám kvalitní soupeř, který patří ke kvalitním i v první lize, jsme rádi, že jsme si zahráli,“ uvedl hradecký stoper Jan Kvída po remíze, k níž Hradec došel po poločasovém vedení 2:0.

Zatímco Hradec před sebou má ještě více než měsíc přípravy a za sebou v nohách kondiční soustředění v Krkonoších, jež absolvoval minulý týden, pro soupeře byl zápas předposledním před vstupem do jara.

I proto se hrálo na přírodní trávě hlavního stadionu v Mladé Boleslavi, což v roce 2019 pro Hradec byla premiéra. Trávník byl vzhledem k počasí ve výborném stavu.

„Přechod na trávu byl těžký, na závěr jsem toho měl plné kecky,“ přiznal hradecký stoper, jenž jako jeden z mála hradeckých hráčů odehrál celé utkání.

Pouze hodina stačila jeho spoluhráči Jiřímu Kateřiňákovi k tomu, aby dal soupeři dvě branky. Soupeři, jehož barvy ještě na jaře hájil a z jehož týmu před nedávnem do Hradce přestoupil. Kateřiňák nejprve hned na začátku proměnil pokutový kop a po přestávce, poté co Mladá Boleslav snížila na 1:2, s přehledem zužitkoval centr, jenž k němu propadl.

Hradec v té chvíli vedl 3:1, ale vedení neudržel. Jednak proto, že domácí favorit ukazoval svoji kvalitu, jednak proto, že hradečtí trenéři o přestávce a během druhé půle vyměnili téměř celou jedenáctku. „První poločas byl z naší strany dobrý, druhý poločas jsme trochu zalezli, ale za výkon se nemusíme stydět,“ poznamenal Kvída.

O vyrovnávací branku na 3:3 se 20 minut před koncem postaral nejlepší prvoligový střelec podzimu Komličenko. Po několika šancích, které neproměnil, musel nakonec vzít zavděk brankou z penalty. „Ukázal, že je výborný hráč, který si umí pokrýt míč. Ale snad jsme to zvládli,“ konstatoval Kvída, jenž s ním svedl řadu soubojů.

Včerejší zápas se už netýkal Patrika Brandnera, jenž se v uplynulých dvou týdnech ucházel o angažmá. Sportovní vedení hradeckého klubu se rozhodlo, že hráči pražské Dukly smlouvu nenabídne.