Olomoučtí fotbalisté slaví gól do sítě Zlína. | foto: Stanislav Heloňa, MF DNES

Olomouc zvládla šlágr se Zlínem a je výhru od návratu mezi elitu

• 13
Olomouckým fotbalistům stačí, když v závěrečných čtyřech kolech druhé ligy jednou vyhrají, a postoupí zpátky mezi elitu. Dominanci totiž potvrdili i ve 26. kole, když ve šlágru soutěže porazili 4:2 Zlín. Hattrickem se blýskl Vašíček.

Olomouc - Zlín 4:2 (1:1)

Útočník Vašíček otevřel skóre hned z první útočné akce ve druhé minutě, ale o chvíli později gólově odpověděl Železník.

Ve 48. minutě Vašíček vrátil Olomouci náskok a za další čtvrthodinu 24letý střelec zkompletoval hattrick. Železník sice v 76. minutě druhým zásahem snížil, ale Petr krátce před koncem pojistil triumf Olomouce čtvrtou brankou.

Branky: 2., 48. a 63. Vašíček, 88. Petr - 6. a 76. Železník. Rozhodčí: Kovařík - Kříž, Kubr. ŽK: Vašíček, Cana - Pazdera. Diváci: 3480.
Olomouc: Reichl - Hála, Bystroň, Šindelář, Vepřek - Navrátil (84. Javůrek), Houska, Cana (68. Plšek), Ordoš, Petr - Vašíček (75. Zahradníček). Trenér: Kalvoda.
Zlín: Dostál - Pazdera, Hubáček, Hájek, Matějov (68. Benčík) - Kopečný (63. Chmelo), Živulič, Holík, Bartolomeu (83. Kraut) - Železník, Poznar. Trenér: Páník.

Vlašim - Kolín 3:3 (0:1)

Kolín ve Vlašimi udeřil těsně před poločasem, kdy se trefil Hýbl. Domácí Matějka gólem z penalty a brankou ze hry skóre brzy po přestávce otočil, a když se za chvíli prosadil Brejcha, zdálo se, že Vlašim v klidu dokráčí k vítězství. Jenže v 80. minutě snížil Eliáš a v závěru zařídil nečekanou dělbu bodů Biško.

Branky: 51. z pen. a 54. Matějka, 63. Brejcha - 44. Hýbl, 80. Eliáš, 90. Biško. Rozhodčí: Jech - Mokrusch, Kožár. ŽK: Štochl - Bláha, Ježdík. Diváci: 485.
Vlašim: Budínský - Hell, Breda, Štochl, Nový - Kučera (77. Radoš), Brejcha, Vebr, Průcha - Jícha (46. Matějka), Hejný (46. Barák). Trenér: Petržela.
Řehák - Ježdík, Jelínek, Kouřil, Biško - Skwarczek, Hurka (46. Veselý), Hýbl, Bláha (67. Sodoma), Eliáš - Teplý. Trenér: Bobek.

Táborsko - Pardubice 0:1 (0:0)

Táborsko nečekaně prohrálo s Pardubicemi 0:1 a nevyužilo šanci přiblížit se čelu tabulky Fotbalové národní ligy. Na druhý Zlín a třetí Varnsdorf, které mají k dobru víkendové zápasy, dál ztrácí pět bodů.

Táborsku zápas vůbec nevyšel a o branku si koledovalo. Nakonec ji dal čtvrt hodiny před koncem Petráň z dorážky. Domácí mohli vzápětí srovnat, ale střídající Musiol trefil jen tyč.

Branka: 75. Petráň. Rozhodčí: Pechanec - Pospíšil, Melichar. ŽK: Kakrda (Pardubice). Diváci: 515.
Táborsko: Toma - Sladký, Mráz, Hric, Tusjak - Šiml - Kočí (63. Surynek), Nešický, Javorek, Presl (80. Ciku) - Strnad (63. Musiol). Trenér: Nečas.
Pardubice: Frydrych - Kakrda, Bederka, Kopřiva, Sejvl - Záviška (61. Pánek), Kudrna, Jeřábek, Dostálek (65. Fousek) - Fusek, Petráň (81. Klátil). Trenér: Míchal.

Ústí nad Labem - Viktoria Žižkov 0:0

Pražané byli většinu času lepší, ale v první půli čtyřikrát mířili jen do brankové konstrukce. V závěru měli velkou šanci i domácí, Králíka však vychytal gólman Holý.

Rozhodčí: Orel - O. Černý, Fišer. ŽK: Peterka, Králík, Krátký (všichni Ústí). Diváci: 863.
Ústí: Zacharda - Vraštil, Zukič, Vaněk, Zeman - Pavlata (77. Králík), Peterka, Martykán, Novotný (82. Šraga) - Smola, Veverka (46. Krátký). Trenér: Němec.
Žižkov: Holý - Dressler, Hovorka, Šťastný, Bartošák - Súkenník (66. Kučaba), Souček, Podrazký (73. D. Černý), Folprecht, Bazal - Voltr (88. Opluštil). Trenér: Trpišovský.

Třinec - Varnsdorf 1:4 (1:3)

Třinec začal výborně a už v deváté minutě šel do vedení po trefě Malcharka. Hosté však ještě v prvním poločase skóre otočili. Ve 26. minutě Martan z penalty vyrovnal a mezi 40. a 42. minutou přidal ze hry další dvě branky. V závěru utkání zvýraznil vedení Varnsdorfu střídající Linka. Třináctý Třinec prohrál potřetí za sebou.

Branky: 9. Malcharek - 26. z pen., 40. a 42. Martan, 87. Linka. Rozhodčí: Adámková - Antoníček, Dobrovolný. ŽK: Velner, Smetana, Tomeček - Norek. Diváci: 422.
Třinec: Paleček - Velner (71. Dedič), Čelůstka, Vomáčka, Matoušek - Tomeček, Hupka (82. Ceplák), Motyčka, Gajdošík (17. Joukl) - Malcharek, Smetana. Trenér: Kalivoda.
Varnsdorf: Porcal - Norek, Filip, Zieris, Tvaroha - Breite, Zbrožek, Janoušek (82. Linka), Landovský - Ďurděvič (67. Kvída), Martan (74. Jurča). Trenér: Frťala.

Most - Sokolov 0:1 (0:1)

Opava ve 13. minutě nepohlídala Přeučila na zadní tyči a brankář Mandous už neměl šanci zasáhnout. Pro Most to byla jedenáctá prohra za sebou a čtyři kola před koncem ztrácí deset bodů na záchranu.

Branka: 13. Přeučil. Rozhodčí: Jílek - Urban, Pilný. ŽK: Wermke, Veselinovič - Blažek, Kosak.
Most: Mandous - Hanzlík, Řehák, Běloušek (58. Veselinovič), Šural - Wermke (80. Chábera), Koukal (80. Schön), Schůt - Kurtaj, Procházka, Koudelka. Trenér: Medynský.
Sokolov: Belaň - Dřížďal, Hoffman, Vondráček, Blažek - Urma (63. Vaněček), Machek, Vrtělka, Kosak - Dvořák (82. Šamánek), Přeučil (65. Kratochvíl). Trenér: Šmejkal.

Opava - Karviná 0:0

Karviná potřetí v řadě neinkasovala.

Rozhodčí: Julínek - Kordula, Paták. ŽK: Janíček (Karviná). Diváci: 1625.
Opava: Vašek - Pospěch (67. Hrabina), Mikula, Dvorník, Čelůstka - Habusta - Jurečka (46. Grussmann), Janetzký, Schaffartzik - Kuzmanovič, Mrázek (82. Machálek). Trenér: Baránek.
Karviná: Pindroch - Růžička, Kubista, Jovanovič, Eismann - Daníček, Janíček (77. Tarczal) - Hatok (53. Fiala), Juřena, Puchel - Urgela (70. Komenda). Trenér: Weber.

Znojmo - Frýdek-Místek 2:1 (0:1)

Rozhodující gól vstřelil v nastavení stoper Dreksa. Hosté po 472 minutách v lize skórovali, ale šestou prohru za sebou neodvrátili.

Frýdek-Místek poslal po čtvrthodině hry do vedení Zapalač, který z dálky napřáhl a tečovanou střelou protrhl střelecké trápení svého týmu.

Domácí vyrovnali v 61. minutě, kdy Ledecký po závaru dorazil do branky neúspěšnou střelu. Cihlář poté trefil tyč a už se zdálo, že zápas skončí remízou. Ovšem v nastavení se domácí po rohovém kopu dostali k dalšímu centru a Dreksa hlavou rozhodl.

Branky: 61. Ledecký, 90.+2 Dreksa - 15. Zapalač. Rozhodčí: Machálek - Vysloužil, Peřina. ŽK: Cihlář - Mehremič, Mihalek. Diváci: 373.
Znojmo: Ilizi - Hříbek, Dreksa, Svozil, Odehnal (46. Levai) - Pázler (66. Helísek), Cihlář, Nepožitek, Lacko, Okleštěk - Žondra (46. Ledecký). Trenér: Grmela.
Frýdek-Místek: Mihalek - Ilko, Reintam, Literák, Švrček - Vaněk (79. Ďuriška), Mehremič, Židek, Zapalač (88. Matůš) - Talián, Staško (85. Jurišič). Trenér: Orel.