Fotbalisté Chrudimi se hecují.

Fotbalisté Chrudimi se hecují. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Chrudim porazila Vyšehrad a je třetí, Dukla zachránila v závěru bod v Třinci

• 1
Fotbalisté Chrudimi zvítězili v 16. kole druhé ligy na hřišti Vyšehradu 4:0 a posunuli se v neúplné tabulce na třetí místo. Se ziskem 27 bodů ztrácí bod na vedoucí Hradec Králové a Líšeň. Ten však má zápas k dobru. Ztratil naopak Prostějov, který po prohře 3:5 s Vlašimí klesl na čtvrtou příčku. Bod dvěma góly v závěru zachránila pražská Dukla, která vybojovala remízu 2:2 v Třinci. Zvítězilo také Blansko.

Chrudim pokračuje ve výborném vstupu do jarní části, ze tří zápasů získala již sedm bodů a celkem neprohrála sedm soutěžních duelů v řadě. Na hřišti posledního Vyšehradu rozhodla o triumfu v závěru první půle, kdy si nejprve dal vlastní gól brankář Kafka a následně se prosadil i korejský útočník Ju jKang-hjon. V poslední desetiminutovce přidal další dva zásahy Ladislav Mužík a s osmi trefami je druhým nejlepším střelcem soutěže.

Sedm bodů z posledních tří zápasů má také Vlašim, jež přestřílela na jaře dosud neporažený Prostějov. Po poločasové remíze 2:2 rozhodli hosté třemi brankami v posledních 19 minutách. Svěřenci Daniela Šmejkala se posunuli na šesté místo, na čelo ztrácejí jen čtyři body.

Bod v závěru vybojovala i Dukla. I když ještě pět minut před koncem prohrávala v Třinci 0:2, díky dvěma slepeným gólům vyrovnala. V nastaveném čase mohl ještě dokonat obrat Peterka, jeho ránu ale zlikvidoval brankář Pastornický. Pražané, kteří se vrátili po takřka měsíční karanténě, získali na jaře čtyři body ze dvou zápasů.

O záchranu srdnatě bojuje Blansko, jež na jaře ještě nedostalo gól a po vítězství 2:0 nad Varnsdorfem získalo v novém kalendářním roce sedm bodů. Moravané se posunuli na 11. místo a od sestupových příček je dělí tři body.

FK Blansko - FK Varnsdorf 2:0 (0:0)

Branky: 49. Vlachovský, 86. Kopičár. Rozhodčí: Dorušák – Vejtasa, Líkař. ŽK:10. Žák, 77. Aggoun - 42. Hasil, 63. Zbrožek, 89. Kouřil.

FK Blansko Halouska – Sukup, Helebrand, Aggoun, Sedlo – R. Buchta (C) – Vlachovský (71. T. Machálek), Kopičár, Ngoma (90+1. Koraksić) – Žák (71. Bartolomeu), Lhotecký (65. Černín).

FK Varnsdorf A. Richter – M. Richter (65. Kouřil), Zbrožek, Hasil – Rudnytskyy (C), Bláha (74. Ondráček), Kocourek, Heppner (65. Kazda) – M. Kubista, Schön (84. Daniel Novák) – Velich.

FK Fotbal Třinec - FK Dukla Praha 2:2 (1:0)

Branky: 15. Samiec, 60. Puchel - 86. Šebrle, 87. Omasta. Rozhodčí: Dubravský – Vodrážka, Slavíček.. ŽK:20. Omasta, 49. Habusta - 41. Faleye, 59. Fišl.

FK Fotbal Třinec Pastornický – Celba (71. Stáňa), Gáč, Janoščín (C), Foltyn – Habusta, Samiec (75. Buneš) – Omasta, Weber, Puchel (84. Javůrek) – Mu. Tijani (71. Attah).

FK Dukla Praha Kinský – Piroch (C), Fišl (71. Ayong), Kovernikov – Doumbia, J. Peterka, Barac (61. Šebrle), Chlumecký, David Kozel (61. Kim) – Faleye (61. D. Souček), Hadaščok (71. Fábry).

FK Slavoj Vyšehrad - MFK Chrudim 0:4 (0:2)

Branky: 41. Kafka, 45+3. Kang-hjon, 84. Mužík, 90+2. Mužík. Rozhodčí: Hanousek – Kříž, Černoevič. ŽK:22. M. Černý, 73. Jakab, 79. Egert - 43. Kang-hjon, 82. D. Breda. ČK:80. Jakab.

FK Slavoj Vyšehrad Kafka – Šandera (46. Suchan), Stropek, Egert – Alexandr (79. Kulig), M. Černý (C) (65. Drobílek), Jakab, D. Procházka, Kříž (79. Schneider) – Vandas (65. Zaradny), Králíček.

MFK Chrudim Mrázek (C) (12. Zíma) – Hlavsa (58. Řezníček), D. Hašek, Vencl, Fofana – Verner, T. Dostálek (58. Látal) – Sokol, D. Breda, Mužík – Kang-hjon (83. Čáp).

1. SK Prostějov - FC Sellier & Bellot Vlašim 3:5 (2:2)

Branky: 9. Zlatohlávek, 21. Zlatohlávek, 88. Bala - 12. Průcha, 38. Janda, 72. Bassey, 85. Zinhasović, 86. Sečkář. ŽK:30. Koudelka - 31. Průcha, 66. Ruml.

1. SK Prostějov Mucha – Machynek (78. Langer), Bala, Sus (C), Stříž (78. Sečkář) – Matoušek, Kopřiva, Spáčil, Jurásek (64. Zapletal) – Zlatohlávek (40. Píchal), Koudelka.

FC Sellier & Bellot Vlašim Markovič – Broukal, J. Štochl, P. Breda – Blecha, Průcha, Zinhasović, Janda (C) – Jurásek (63. Ruml) – Červenka (88. Firbacher), Bassey (90+1. Zukal).