F:NL2023/2024

Třinec vs. Varnsdorf / archivní foto | foto: Radim Strachoň, MAFRA

Příbram vyhrála v Prostějově a pojistila si vedení v druhé lize, uspěl i Vyškov

• 0
Fotbalisté Příbrami v 19. kole druhé ligy zvítězili v Prostějově 2:0 a pojistili si vedení v tabulce. Celek od Litavky má tříbodový náskok na druhý Vyškov, který vyhrál 1:0 ve šlágru na půdě Líšně. Brněnský klub je o další tři body zpět na třetí příčce. „Béčko“ Slavie prohrálo na stadionu pražského rivala Dukly 1:4 a kleslo na poslední místo. Ze dna tabulky se odpoutal Třinec, který díky gólu v nastavení doma zdolal Varnsdorf 2:1.

Příbram na úvod jarní sezony prohrála v Karviné, ale nyní si připsala druhé vítězství za sebou. Exligový celek poslal v 16. minutě z penalty do vedení kanonýr Wágner, který dal obě branky svého mužstva při minulé výhře 2:0 nad Líšní, a osamostatnil se v čele střelecké tabulky soutěže. Chvíli po změně stran pojistil vítězství Zeronik.

Také šlágr druhého s třetím týmem tabulky rozhodl pokutový kop. V 69. minutě fauloval ve vápna brankář Líšně Vajner a střídající Vintr z penalty nedlouho po příchodu na trávník nezaváhal. Brněnský klub prohrál podruhé za sebou.

Dukla na Julisce začala lépe a ve 21. minutě vedla o dvě branky po trefách Kozla a Krcha. Za hosty do přestávky snížil Adam Pudil, ale druhá půle patřila mužstvu trenéra Rady. V 66. minutě zvýšil na 3:1 Matějka a v závěru uzavřel skóre Moulis. Dukla vyhrála i druhý zápas v jarní části a v neúplné tabulce se posunula na osmé místo, navíc má utkání k dobru.

Třinci se po porážkách s Duklou a rezervou Slavie povedlo poprvé na jaře bodovat. Do vedení ho poslal v 19. minutě hlavičkou slovenský obránce Slaninka, který přišel v zimě z Banské Bystrice. Stejným způsobem v závěru normální hrací doby vyrovnal Kouřil, ale pátý celek tabulky nakonec vyšel naprázdno. V druhé minutě nastavení rozhodl kapitán Habusta. Třinečtí zvítězili po pěti kolech poprvé od konce října.

Ve zbylém dnešním utkání zvítězila Vlašim v Opavě 1:0 a ve vyrovnaném středu tabulky se posunula na sedmé místo. Exligoví Slezané nebodovali po sérii pěti remíz a jsou až dvanáctí.

FK Třinec - FK Varnsdorf 2:1 (1:0)

Branky: 19. Slaninka, 90+2. Habusta - 86. Kurka. Rozhodčí: Raplík – Arnošt, Mojžíš.. ŽK:64. Machuča, 67. Foltyn, 88. Juřena, 88. Zbončák (trenér), 88. Jursa, 90+6. Adamuška - 18. Tanko, 31. Zbrožek, 88. Kouřil. Diváci: 612.

FK Třinec Adamuška – Jursa, Foltyn, Brak, Slaninka – Habusta (C), Samiec – Holík (77. Hrdlička), Machuča (80. Tandara), Kania – Turyna (71. Juřena).

FK Varnsdorf Vaňák – Richter (90+4. Penc), Kouřil, Kubista, Kurka – Bláha (C) – Schön (87. Ludvíček), Zbrožek, Ondráček (25. Osmančík), Samko (46. Dufek) – Tanko (90+4. Švanda).

FK Dukla Praha - SK Slavia Praha B 4:1 (2:1)

Branky: 7. Kozel, 21. Krch, 66. Matějka, 81. Moulis - 32. A. Pudil. Rozhodčí: Kotala – Dresler, Bureš. ŽK:73. Barac - 86. Kričfaluši. Diváci: 683.

FK Dukla Praha Rada – Holiš, Peterka, Moulis (84. Buchvaldek), Krch, Hrubeš (67. Červenka), Špatenka (79. Havelka), Matějka (79. Piroch), Kozel, Barac, Kozma (C) (67. Šebrle).

SK Slavia Praha B Dvořák – Konečný, A. Bárta, Beran (72. Labík), Trédl (22. Nikl), Šmiga, Pech, A. Pudil (72. Alrashdi), Planka (87. Žitný), Kričfaluši, Hošek (C) (72. Kopáček).

1. SK Prostějov - FK Viagem Příbram 0:2 (0:1)

Branky: 15. Wágner, 48. Zeronik. Rozhodčí: J. Všetečka – M. Leška, M. Cichra. ŽK:15. Bialek, 64. Kulig. Diváci: 380.

1. SK Prostějov Vejmola – Bialek (56. Píchal), Elbel (56. Gábriš), Kulig (78. Gouamene), Bolf, Schaffartzik (C), Koudelka, Bartolomeu (67. Chvěja), Rolinek (67. Blahuta), M. Mach, Malec.

FK Viagem Příbram Melichar – Čejka (90+2. Dudl), Fišl, Stropek, Sakala, Vokřínek, Petrák (90+2. Jahić), Langhamer (87. Youssef), J. Jeřábek, Wágner (C), Zeronik (80. Antwi).

SFC Opava - FC Sellier & Bellot Vlašim 0:1 (0:1)

Branky: 27. Smejkal. Rozhodčí: Klíma – Horák, Dobrovolný. ŽK:90+3. Bílek - 23. D. Vala II, 90+2. Vágner, 90+3. Solomon. Diváci: 1 523.

SFC Opava Číž – Helebrand (46. Ščudla), Cykalo, Janoščín (C), Kadlec (84. Dostál) – Bílek, Omale – Kopečný, Whiffen (46. Hranoš), Šigut – Yunis.

FC Sellier & Bellot Vlašim Vágner – D. Vala II (46. Onije), Nogha, Vilotić, Musil – Solomon (90+2. Janda), Křišťan, Suchan (C), Smejkal (66. Horský), Rigo – A. Svoboda (80. Biegon).

SK Líšeň 2019 - MFK Vyškov 0:1 (0:0)

Branky: 70. Vintr. Rozhodčí: Nehasil – Černoevič, Pospíšil. ŽK:51. Laczkó - 76. Vintr, 84. Lahodný. Diváci: 1157.

SK Líšeň 2019 Vajner – Laczkó, M. Jeřábek (C), Černín, Lutonský – A. Čermák – Ulbrich, Polášek (77. Šumbera), Matocha (88. Otrísal), Sokol – Vandas.

MFK Vyškov Kinský – Němeček, Ramathan, Srubek, Ilko – Štěpánek (C), Souaré (62. Lahodný) – Kanakimana (62. Vintr), Alégué Elandi, Lacík (86. Dweh) – Bayo (90+1. Klesa).