Momentka z utkání Hradec Králové - Varnsdorf.

Momentka z utkání Hradec Králové - Varnsdorf. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Gól ano, výhra ne. Ztráta Hradce přišla také u posledního

• 0
Fotbalisté Hradce Králové remizovali 1:1 ve středečním zápase 23. kola druhé ligy na hřišti poslední Viktorie Žižkov a už ve čtvrtém zápase za sebou nedokázali vyhrát.

Už už se zdálo, že střelecká mizérie neskončí ani na hřišti posledního týmu tabulky. Pak se ale nějakých dvacet minut před koncem po rohovém kopu v pokutovém území soupeře nejlépe zorientoval hradecký stoper Martinec a dal gól.

Nepříliš obvyklý střelec tak alespoň zbavil svůj tým noční můry zápasů, v nichž branku vůbec nedal. Ta můra trvala téměř čtyři zápasy, před včerejším střeleckým úspěchem se totiž hradečtí hráči z gólu naposledy radovali přesně před měsícem v utkání s Prostějovem, který Hradec vyhrál 3:0. Poté ve třech dalších utkáních nic a včera čekání trvalo téměř 70 minut.

ZPRAVODAJSTVÍ

z 23. kola druhé ligy

Na výhru to ale nestačilo, Hradec ve čtvrtém zápase za sebou na tři body nedosáhl a z těchto čtyř utkání si do tabulky připsal pouhé dva body. Byť výkon po většinu utkání odpovídal nepříliš dobrému rozpoložení hradeckého mužstva, nakonec mohlo výhru na Žižkově urvat. Po vyrovnání si totiž konečně vypracovalo tlak a s ním přišly i šance. Některé byly takové, že po gólu přímo volaly. Jenomže Urma se svým střeleckým pokusem neuspěl a k jedinému hradeckému střelci Martincovi se tři minuty před koncem obrátilo zády štěstí, když po rohovém kopu trefil jen tyč domácí branky.

Smůlu hostů poté dokonal v posledních vteřinách nastaveného času Vlkanova, jenž se dostal v pokutovém území k míči, ale po horším zpracování branku přestřelil.

„Škoda, že jsme ve druhém poločase nevyužili víc šancí, měli jsme jich hodně. Bod je pro nás ztrátou, potřebovali jsme tři,“ litoval útočník Adam Vlkanova.

Hradečtí tak už nezachránili nevýrazný první poločas, v němž si sice nějaké šance také vypracovali, ale domácí Viktoria jich měla překvapivě víc. Zatímco Vlkanova ve 27. minutě svoji povedenou akci přes polovinu hřiště zakončil nepřesnou střelou, domácí se o tři minuty později radovat mohli. Přetažený míč propadl na pravou stranu k Urbancovi, který si ho dobře zpracoval a sám před Ottmarem utaženou placírkou na vzdálenější tyč otevřel skóre zápasu.

„První poločas nebyl dobrý, asi na nás ležela nějaká deka. Po přestávce jsme hru zjednodušili a mohli jsme i vyhrát,“ řekl Vlkanova.

Další druholigový zápas sehrají už v neděli, kdy na malšovický stadion přijede Chrudim.