ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Dukle se vzdaluje baráž. Remizovala se sparťanskou rezervou

• 3
Fotbalisté Dukly v předehrávce 28. kola druhé ligy v pražském derby na hřišti sparťanské rezervy jen remizovali 1:1 a vzdaluje se jim baráž o nejvyšší soutěž. Celek z Julisky ztrácí z šestého místa v neúplné tabulce dva zápasy před koncem soutěže tři body na třetí Příbram, která má utkání k dobru. Letenské „béčko“ je o další dva body zpět na sedmé příčce.

Souboj sousedů v tabulce začala aktivněji Dukla, ale skóre v 16. minutě otevřeli sparťané poté, co se přízemní střelou prosadil Cissé. Tým z Julisky pak dlouho marně dobýval soupeřovu obranu a srovnání se dočkal až v 81. minutě po Moulisově gólu. Dokonat obrat mohl Matějka, ale v dobré pozici hlavičkoval mimo.

Dukla už počtvrté za sebou ztratila body a nenaplňuje roli největšího předsezonního aspiranta na postup. Přímo do nejvyšší soutěže projde pouze vítěz druhé ligy, první místo drží tři kola před koncem se čtyřbodovým náskokem Karviná. Druhý a třetí tým tabulky čeká baráž o účast mezi elitou se 14. a 15. celkem z první ligy.

AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha 1:1 (1:0)

Branky: 16. Cissé - 81. Moulis. Rozhodčí: Klíma – Šimáček, Leška. ŽK:55. Cissé, 82. Rus - 28. Hrubeš, 36. Kozel, 75. Peterka, 90+2. Piroch.

AC Sparta Praha B Nalezinek – Večerka, Čelůstka, Kukučka – D. Horák (C), Jonáš (70. Mokrovics), Kaštánek, Hodouš (46. Ambler) – Goljan (70. Holoubek), Schánělec, Cissé (80. Rus).

FK Dukla Praha Rada – Ullman (72. Douděra), Peterka (C), Krch, Hrubeš – Barac (72. Červenka), Havelka (87. Piroch), Kozel, Buchvaldek (44. Šebrle) – Moulis, Matějka.