Jihlavský trenér Aleš Křeček (vpravo) sleduje trénink.

Jihlavský trenér Aleš Křeček (vpravo) sleduje trénink. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Testy uzmuly Jihlavě čtyři hráče. S bodem spokojenost, uznal Křeček

• 0
Povinné testy na koronavirus připravily trenéra druholigového FC Vysočina Aleše Křečka před nedělním dopoledním zápasem s pražskou Duklou hned o čtyři hráče. Obejít se v Praze musel bez Lumíra Číže, Adama Rittera, Miroslava Turečka a Jaroslava Peřiny.

„Přijeli jsme jen s dvanácti hráči do pole a dvěma brankáři,“ povzdechl si Křeček.

A po osmi minutách hry byl jihlavský kouč ještě skleslejší, protože jeho tým inkasoval během chvilky dva slepené góly.

„Nedá se říct, že bychom v prvním poločase hráli špatně, ovšem až ve druhém jsme soupeře přimáčkli,“ pustil se Křeček do hodnocení úvodního zápasu druhé ligy po pauze zaviněné koronavirovou situací v České republice.

Prakticky ve stejném rozmezí, jako padly góly domácí Dukly, se po změně stran trefovali také fotbalisté Jihlavy. „V poločase jsme si řekli, že i s takovým zápasem se dá pořád něco udělat,“ prozradil kouč, co bylo hlavním tématem hovorů v kabině FC Vysočina po úvodní půli.

Nejprve snížil v 52. minutě Tomáš Smejkal na 2:1 a čtyři minuty po něm srovnal skóre Luis Arroyo.

Přesto pak byla Dukla ještě jednou o něco blíž vítězství, když se v 79. minutě znovu ujala vedení. Na Hadaščokův gól však zareagoval velmi brzy jihlavský Vojtěch Křišťál a utkání tak skončilo nerozhodně 3:3.

„Vzhledem k tomu, jak se zápas vyvíjel, jsem s bodem spokojený,“ prohlásil Křeček.