ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Jiří Seidl, MAFRA

Rezerva Slavie zůstává po remíze s Opavou i nadále ve druhé lize poslední

• 1
Fotbalisté rezervy Slavie remizovali ve 20. kole druhé ligy doma s Opavou 1:1 a zůstali na posledním místě. Pražanům nepomohlo k vítězství ani několik posil z „áčka“, bod vybojovali až v páté minutě nastavení. Líšeň v Olomouci po obratu zdolala rezervu Sigmy 2:1 a ze třetí příčky neúplné tabulky ztrácí na vedoucí Příbram tři body.

Slávisté měli v Horních Počernicích převahu, ale trápili se v koncovce. Tecl v úvodu neproměnil samostatný únik, na začátku druhé půle Pech trefil tyčku.

Opavu v 75. minutě poslal do vedení Kadlec, porážku odvrátil těsně před koncem Beran rovněž z přímého kopu. Slezané protáhli druholigovou sérii bez vítězství na 10 zápasů a jsou třináctí.

Olomoucký tým skóroval v závěru první půle zásluhou Vaněčka, ale Líšeň po změně stran výsledek otočila. V 53. minutě vyrovnal Lutonský a čtyři minuty nato rozhodl Polášek. Brňané uspěli po dvou porážkách, naopak desátá Sigma podruhé za sebou nebodovala.

Druhá fotbalová liga - 20. kolo: Olomouc B - Líšeň 1:2 (1:0), Slavia Praha B - Opava 1:1 (0:0), 16:30 Táborsko - Karviná.

16.Slavia Praha B20551027:4020

SK Sigma Olomouc B - SK Líšeň 2019 1:2 (1:0)

Branky: 39. Vaněček - 53. Lutonský, 57. Polášek. Rozhodčí: Vokoun – Dohnálek, Mojžíš. ŽK:79. Slaměna - 26. Vandas, 66. Černín, 77. Ulbrich. Diváci: 267.

SK Sigma Olomouc B Trefil – Hadaš, Bednár, Poulolo, Galus (C) – Israel, Kramář (61. Šíp) – Uriča (61. Fiala), Slaměna, J. Matoušek (23. Grečmal) – Vaněček (61. Zlatohlávek).

SK Líšeň 2019 Vajner – Pašek, M. Jeřábek (C), Černín, Lutonský – A. Čermák – Ulbrich (81. Šumbera), Matocha, Polášek, Sokol (89. Džupenjuk) – Vandas (90+2. Tauš).

SK Slavia Praha B - SFC Opava 1:1 (0:0)

Branky: 90+5. Beran - 75. Kadlec. Rozhodčí: K. Rouček – A. Černoevič, Z. Špindlerová. ŽK:88. Pech - 62. Cykalo, 65. Macháček, 83. Yunis, 90+1. Číž. Diváci: 425.

SK Slavia Praha B Stejskal – Konečný, Labík, Bořil (C), Beran, Hronek (80. Singhateh), Šubert, Pech, Planka (80. Šmiga), Tecl (80. Kopáček), M. Jurásek (68. A. Pudil).

SFC Opava Číž – Janoščín (C), Cykalo, Rychlý, Helebrand, Kadlec, Šigut (90+6. Haitl), Omale, Macháček (76. Gorčica), Rataj (69. Ščudla), Hranoš (76. Yunis).

FC SILON Táborsko - MFK Karviná 2:3 (1:2)

Branky: 17. Šašinka, 77. Varačka - 18. Rezek, 25. Boateng, 60. Bederka. Rozhodčí: Adámková – Ratajová, Líkař. ŽK:20. Kosek, 80. Kateřiňák, 90+2. Mezera. Diváci: 530.

FC SILON Táborsko Pastornický – Plachý, Navrátil (C), Koné, Kosek (46. Kopřiva) – Alexandr (69. Sylla), Dordić, Sojka (46. Mezera), Kateřiňák – Kronus (69. Varačka), Šašinka.

MFK Karviná Neuman – Bederka, Žídek (C), D. Krčík, Soukeník – Boháč, Budínský (90+3. Papadopulos) – Rezek (71. Memić), Málek (89. Bartl), Mikuš – Boateng (71. Akinyemi).