Momentka z utkání Ústí nad Labem - Varnsdorf.

Momentka z utkání Ústí nad Labem - Varnsdorf. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Dukla prohrála s Příbramí, do čela druhé ligy jde Zbrojovka

• 1
Fotbalisté pražské Dukly doma prohráli s Příbramí 2:3 a přišli v neúplné tabulce druhé ligy o vedení v soutěži. Svěřencům trenéra Bohuslava Pilného patří po druhé porážce za sebou s 16 body druhá příčka za Zbrojovkou Brno. To má lepší skóre a nedělní zápas osmého kola s Žižkovem k dobru. Příbram naopak přerušila šestizápasové čekání na výhru v soutěži a posunula se s osmi body na 12. místo.

Pražané neměli vydařený úvod a už po osmi minutách prohrávali po trefě Stefana Vilotiče. Po půl hodině hry se prosadil po dalším rohovém kopu také příbramský Daniel Procházka. Dukla nicméně ještě do přestávky snížila zásluhou Lukáše Buchvaldka, který zaznamenal svou třetí trefu v ročníku.

Domácí ve druhé půli soupeře zatlačili a po sérii šancí se jim podařilo v 78. minutě vyrovnat, kdy se trefil Jakub Barac. V oboustranně otevřeném závěru však přeci jen strhli vítězství na svou stranu hosté. Dukla minutu před koncem opět neubránila rohový kop a po něm se prosadil střídající René Dedič.

V dalším utkání nevyužil Varnsdorf možnost dostat se do čela neúplné tabulky a po prohře 0:2 v Ústí nad Labem zůstal se 14 body čtvrtý. Zároveň také skončila v soutěži jeho dosavadní šestizápasová šňůra bez porážky. Naopak Ústí po stejné době poprvé vyhrálo.

Šanci posunout se na přední příčky nevyužila ani Vlašim. Ta po domácí porážce s Prostějovem 0:1 zůstala se 13 body pátá. Jedinou branku vstřelil v 80. minutě Jan Koudelka. Hanáci se v neúplné tabulce bodově dotáhli na svého pátečního soupeře a jsou o skóre šestí.

Program 8. kola druhé ligy pokračuje čtyřmi zápasy v sobotu a jedním v neděli.

FK Dukla Praha - 1.FK Příbram 2:3 (1:2)

Branky: 35. Buchvaldek, 78. Barac - 7. Vilotić, 30. D. Procházka, 89. Dedič. Rozhodčí: Adámková – Ratajová, Novák. ŽK:33. J. Peterka, 57. Piroch, 90+1. Barac - 44. Zorvan, 60. Sus, 62. D. Procházka, 90+2. T. Pilík, 90+4. Antwi. Diváci: 654.

FK Dukla Praha Rada /C/ – Barac, Piroch, Kulhánek, Ruml – Souček (46. Cienciala), Peterka – Kozel (60. Kozma), Faleye (60. Šebrle), Buchvaldek (71. Adediran) – Fábry (86. Pázler).

1.FK Příbram Šiman – Sus (90+3. Kvída), Halinský, Vilotić, Mezera – Procházka (79. Vávra), Pilík /C/, Petrák, Langhamer (79. Antwi) – Zorvan (90+3. Švestka), Voltr (64. Dedič).

FK Ústí nad Labem - FK Varnsdorf 2:0 (1:0)

Branky: 5. Gonzalez, 90+1. Ogiomade. Rozhodčí: Proske – Dohnálek, Bureš; delegát: Moláček; technický delegát: Hubička. ŽK:75. Hudec, 82. Jiránek, 90+2. Ogiomade - 40. Heppner, 81. Hušek. Diváci: 614.

FK Ústí nad Labem J. Plachý – Strada (80. Písačka), Hudec, Brak, Chodora – M. Bílek – Alexandr (66. Jiránek), Čičovský (66. Emmer), Miskovič – Prošek (C) (74. Ogiomade), Gonzalez. Trenéři: David Jarolím, Jaromír Jindráček, Richard Stražan.

FK Varnsdorf A. Richter – M. Richter, Kouřil (C), Hušek, Heppner (46. Rudnytskyy) – Lauko (72. Pajkrt), M. Kubista (80. Zbrožek) – Schön, Ondráček (58. Breda), Dordić – Velich (58. Šimon). Trenéři: Pavel Drsek, Petr Papoušek.

FC Sellier & Bellot Vlašim - 1. SK Prostějov 0:1 (0:0)

Branky: 80. Koudelka. Rozhodčí: Ulrich – Flimmel, Líkař. ŽK:64. Daniel Kozel, 75. Blecha - 90+3. Machynek. ČK:90+4. Blecha. Diváci: 321.

FC Sellier & Bellot Vlašim Řehák – Hošek, Broukal, P. Breda, Daniel Kozel (83. Rigo) – Zlatohlávek (69. Janda), Křišťan, Blecha, Višinský (69. Zinhasovič) – Alijagić (89. Sogbo), Červenka.

1. SK Prostějov Mucha – Zapletal, Schuster, Schaffartzik – Omale – Bartolomeu (71. Kušej), Kopřiva (75. Koudelka), Jiráček, Urbanec (71. Vlachovský), Machynek – Žák (89. Bialek).