F:NL2023/2024
Útočník Kelvin Boateng z Karviné v utkání proti Jihlavě

Útočník Kelvin Boateng z Karviné v utkání proti Jihlavě | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Karvinští fotbalisté rozstříleli Prostějov a vrátili se do čela druhé ligy

• 4
Karvinští fotbalisté doma deklasovali Prostějov 5:0 a vrátili se do čela druhé ligy. Slezané mají na prvním místě tabulky, které znamená přímý postup do nejvyšší soutěže, tříbodový náskok před Líšní. Pražská Dukla v dalším nedělním utkání 26. kola nevyužila šanci bodově dotáhnout Líšeň a po porážce 1:2 na hřišti oslabeného Táborska zůstala pátá.

Karvinou poslal do vedení už v první minutě Nigerijec Akinyemi a za půl hodiny zvýšil Málek. Domácí favorité dominovali také po změně stran. Ve 47. a 55. minutě se dvakrát prosadil Boháč, debakl hostů poté dokonal Bosňan Memič.

Slezský tým vyhrál po dvou kolech. Prostějov venku nebodoval potřetí za sebou a je třináctý.

V Táboře otevřel skóre ve 42. minutě hostující Matějka 14. gólem v sezoně. V čele tabulky střelců ztrácí jeden zásah na vedoucího Suchana z Vlašimi. Domácí srovnali krátce po pauze díky Šašinkovi.

Dukla následně nevyužila dvacetiminutovou přesilovku po vyloučení Kopřivy a v nastavení inkasovala po trefě střídajícího Kronuse. Táborsko si po třetím vítězství za sebou polepšilo na deváté místo. Dukla ztrácí šest bodů na vedoucí Karvinou.

MFK Karviná - 1. SK Prostějov 5:0 (2:0)

Branky: 1. Akinyemi, 31. Málek, 47. Boháč, 55. Boháč, 68. Memić. Rozhodčí: Klíma – Šimáček, Cichra.. ŽK:45+1. Mikuš, 57. D. Krčík - 83. Moučka, 85. Elbel. Diváci: 1251.

MFK Karviná Ciupa – Soukeník, D. Krčík (59. Moses), Bederka, Antovski – Boháč, Budínský (C) (59. Bartl) – Mikuš (72. Mihalík), Málek (78. Papadopulos), Memić – Akinyemi (72. Ezeh).

1. SK Prostějov Vejmola – Bialek, Gábriš, Schaffartzik (C), Bolf – Moučka, Gouamene (46. Elbel) – Vlachovský (87. Ali-Abubakar), Chvěja (78. Blahuta), Rolinek (87. J. Čermák) – Malec.

FC SILON Táborsko - FK Dukla Praha 2:1 (0:1)

Branky: 54. Šašinka, 90+2. Kronus - 42. Matějka. Rozhodčí: Křepský – Antoníček, Lakomý. ŽK:64. Kopřiva, 90+5. Pastornický. ČK:73. Kopřiva. Diváci: 1167.

FC SILON Táborsko Pastornický – Plachý, Navrátil (C), Alexandr (46. J. Mach), Tusjak – Koné, Varačka (55. Kronus), Kopřiva, Kateřiňák (90+4. Mezera), Dordić (46. Sylla) – Šašinka (82. Sojka).

FK Dukla Praha Rada – Barac, Peterka (C), Krch, M. Zapletal – Šebrle (77. Hrubeš), Havelka (88. Buchvaldek), Moulis (88. Hodek), Kozel – Červenka, Matějka.