ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Michal Růžička, MAFRA

Sparťanské béčko sestřelilo Duklu, Pulpit začal na Žižkově remízou

• 10
Rezerva Sparty se ve 13. kole druhé fotbalové ligy blýskla drtivým vítězstvím 5:1 nad Duklou. V pražském derby sice už po dvou minutách prohrávala, ale skóre otočila, v závěru přidala další tři góly a na druhém místě tabulky ztrácí na brněnského lídra sedm bodů. Žižkov pod vedením staronového trenéra Martina Pulpita remizoval s Jihlavou 0:0 a dostal se o skóre z poslední příčky.

Dukla začala na Strahově lépe a už ve druhé minutě otevřela skóre zásluhou Fábryho. Ve 24. minutě ale vyrovnal Gelašvili a sparťanská rezerva v závěrečné čtvrthodině suverénně otočila skóre.

Druhá liga

Zápasy 13. kola

Postupně se trefili Ryneš, Vitík, Suchomel a střídající Šilhart. V 86. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Kozel. Pátá Dukla utrpěla pátou porážku z posledních sedmi kol.

Žižkov při obnovené premiéře trenéra Pulpita doma remizoval bez branek s Jihlavou a posunul se na předposlední příčku o skóre před Chrudim. Sérii bez druholigové výhry ale Pražané protáhli na devět zápasů. Vysočina je v tabulce dvanáctá.

Utkání Varnsdorf - Opava bylo odloženo kvůli vysokému počtu pozitivních případů koronaviru v týmu Severočechů.