ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Fotbalisté Třince vyhráli v Příbrami a v druhé lize už nejsou poslední

• 6
Fotbalisté Třince ve 13. kole druhé ligy nečekaně vyhráli v Příbrami 1:0 a odpoutali se z posledního místa v tabulce. Líšeň v dlouhé přesilovce jen remizovala v Prostějově 1:1 a nevyužila šanci nejméně do neděle poskočit na druhou příčku. Ve zbylém dnešním duelu nováček z Vyškova rozstřílel Chrudim 4:1.

Třinec v předchozím průběhu druholigové sezony nezískal venku ani bod, v Příbrami ale zaskočil domácí svižným nástupem a od 16. minuty vedl po Petráňově brance. Celek od Litavky si pak vytvořil velké množství šancí, ale všechny pochytal gólman Adamuška. Příbramští, kteří v minulém ročníku sestoupili z první ligy, potvrdili nevyrovnanou formu a v tabulce jsou až na 13. místě.

Líšeň se mohla v případě vítězství posunout na druhou příčku, v Prostějově ale jen remizovala, i když hrála hodinu přesilovku po vyloučení Machynka. Brněnský celek poslal do vedení v 65. minutě Silný, v poslední minutě ale srovnal dalekonosnou ranou domácí Kopřiva.

Vyškov v domácím azylu v Drnovicích s přehledem porazil Chrudim a posunul se na deváté místo. Dvěma góly k tomu pomohl Vintr. Hosté klesli na předposlední příčku a v neděli se mohou propadnout na dno tabulky, pokud Žižkov získá aspoň bod s Jihlavou.

1.FK Příbram - FK Fotbal Třinec 0:1 (0:1)

Branky: 16. Petráň. Rozhodčí: Josef Krejsa. Asistenti: Radim Dresler, Lukáš Matoušek. ŽK:36. Hájek, 58. Halinský, 90. T. Pilík - 33. Kania, 60. Juřena, 90+2. Adamuška. Diváci: 625.

1.FK Příbram Šiman – D. Procházka (84. Kvída), Halinský (68. J. Vlček), S. Kingue, Vilotić – T. Pilík (C), M. Čermák (77. Petrák), Hájek, Obdržal (46. Voltr), Langhamer (46. E. Antwi) – Dedič.

FK Fotbal Třinec Adamuška – Foltyn (52. Javůrek), T. Ba, Bedecs (C), Hýbl (54. Puchel) – Omasta, Habusta, Šteinhübel, Kania – Petráň (86. Ntoya), Juřena.

MFK Vyškov - MFK Chrudim 4:1 (2:0)

Branky: 4. O. Vintr, 42. O. Vintr, 48. Slaměna, 52. David Jambor - 61. Juliš. Rozhodčí: Machálek – Kotalík, Pečenka. ŽK:34. David Jambor.

MFK Vyškov Spurný – Štěpánek, Hanuš, Ilko, Němeček – David Jambor (90+1. Amadou), Cabadaj – Klesa (C) (60. Lahodný), Slaměna (90+1. Kameník), O. Vintr – Simr (73. Macej).

MFK Chrudim Mikulec – Šípek (46. D. Breda), Tkadlec, Fišl, Sokol – Kesner (C) (88. Vácha), V. Řezníček, Průcha, Čáp (57. Juliš) – Rybička (74. Látal), Surmaj (46. Šplíchal).

1. SK Prostějov - SK Líšeň 2019 1:1 (0:0)

Branky: 90. Kopřiva - 65. Silný. ŽK:28. Žák, 68. Omale - 77. O. Ševčík. ČK:29. Machynek.

1. SK Prostějov Mucha – Machynek, Bialek, Schuster, Zapletal, Bartolomeu, Jiráček, Omale, Urbanec, Koudelka, Žák.

SK Líšeň 2019 Veselý – Silný, Bednář, Jeřábek, Kučera, Matocha, Málek, O. Ševčík, Pašek, Rolinek, Lutonský.