Českobudějovický Václav Ježdík (vpravo) v souboji s Miroslavem Houžvičkou z...

Českobudějovický Václav Ježdík (vpravo) v souboji s Miroslavem Houžvičkou z Viktorie Žižkov. | foto: František Panec, MAFRA

Hradec stále bez výhry, Sokolov vyhrál i v deseti, propadli Pražané

• 16
Hradec Králové se ve Fotbalové národní lize nedočkal výhry ani na druhý pokus. Na hřišti Karviné podlehl 1:2. Sokolov vyhrál v Třinci 2:1, ačkoliv hrál od 8. minuty v deseti. Ve 2. kole se zrodily debakly pražských týmů. Viktoria Žižkov prohrála na půdě Českých Budějovic 0:4 a stejným poměrem padli střížkovští Bohemians doma s Vlašimí.

České Budějovice - Žižkov 4:0 (2:0)

České Budějovice souboj bývalých prvoligových účastníků naprosto ovládly. Za výhrou nakročily už v prvním poločase, v němž si vytvořily dvoubrankový náskok. Skóre otevřel po dvaceti minutách povedenou střelou do horního rohu Rýdel, v 37. minutě pak po kličce brankáři zvýšil Linhart.

Domácím vyšel i vstup do druhé půle. Hrálo se necelou minutu, když se po Chmelově centru prosadil Ježdík. V 49. minutě přidal svůj druhý zásah v zápase Linhart, a kdyby o dvě minuty lépe zamířil, mohl slavit hattrick. Žižkov nemá po dvou kolech na kontě ani bod stejně jako další z bývalých ligových celků Bohemians Praha.

Branky: 37. a 49. Linhart, 20. Rakovan, 46. Ježdík. Rozhodčí: Ochotnický - Marek, Dobrovolný. ŽK: Chmelo, Hanzlík - Bartošák, Böhm, Mareš. Diváci: 2180.
Č. Budějovice: Daněk - Klesa, Lengyel, Machovec, Hanzlík - Ježdík, Rakovan, Rýdel, Chmelo (56. Ibragimov) - Kalod (84. Dobal), Linhart (74. Hovorka). Trenér: Hoftych.
Žižkov: Boháč - Dressler, Bodeček (79. Ricka), Procházka, Houžvička - Mareš - Bartl, Súkenník (46. Paprčiak), Folprecht, Bartošák - Böhm (61. Podrazký). Trenér: Trpišovský.

Bohemians Praha - Vlašim 0:4 (0:1)

Střížkovští před týdnem utrpěli debakl 1:5 na hřišti nováčka Frýdku-Místku a dnes doma podlehli Vlašimi rovněž o čtyři branky, tentokrát 0:4. V úmorném vedru měli hosté už v prvním poločase zřetelně navrch, z pěti gólových šancí ale proměnili jedinou, když po půlhodině hry Jícha nadvakrát prostřelil brankáře Mandouse.

Po změně stran se sice hra v poli trochu vyrovnala, paradoxně však byli hosté v koncovce úspěšnější a v poslední půlhodině utkání přidali tři branky. Vedení pojistil po rohu kapitán Petrů, třetí gól přidal střídající Jeřábek. V nastaveném čase domácí stoper Bohata fauloval v šestnáctce Suse a Putz z penalty uzavřel skóre.

Branky: 30. Jícha, 63. Petrů, 85. Jeřábek, 90.+ 2 Putz z pen. Rozhodčí: Mikel - Urban, Kotalík. ŽK: Sudek, Grussmann (oba Bohemians Praha). Diváci: 223.
Bohemians Praha: Mandous - Karal, Bohata, Šidlo, Sudek (46. Križan) - Hájek, Volek, J. Novotný, Vlkanova (64. Grussmann) - Kuzmanovič, Šenkeřík (73. P. Novotný). Trenér: Sazima.
Vlašim: Holý - Sus, Petrů, Kryštůfek, Starý - Janda, Křeček, Putz, Kocourek (89. Průcha) - Ujec (76. Jeřábek), Jícha. Trenér: Horňák.

Loko Vltavín - Baník Most 0:0

Pražský Vltavín minulý týden zahájil druhou nejvyšší soutěž porážkou 0:3 v Ústí nad Labem a další prohru málem utrpěl i doma. Most však měl smůlu a dvakrát v utkání trefil tyč. Po úvodní výhře 2:0 nad Vlašimi mohlo Baník těšit alespoň další udržené čisté konto.

Rozhodčí: Kalenda - Arnošt, Vaňkát. ŽK: Hájek, Valášek - Řehák, Vojta.
Diváci: 621.Vltavín: O. Pávek - Bureš, M. Pávek, Krimlák, Hájek - Očovan, Valášek, Tenkl (83. Pečeňa), Škovránek (78. Podzimek) - Předota, Franěk (65. Láncz).Trenér: Knížek.
Most: Belaň - Řehák, Běloušek, Charuza, Novotný - Vojta (67. Ježdík), Rosendo, Jan Procházka, Šlapák - Surynek (80. Kotlan), Jiří Procházka (83.Nečas). Trenéři: Hofmann a Chaloupka.

FK Pardubice - MFK Frýdek-Místek 1:1 (1:1)

Frýdek-Místek nedokázal navázat na drtivé vítězství 5:1 nad Bohemians Praha. Pardubice poslal do vedení v 23. minutě Rešetár, za hosty však odpověděl krátce před pauzou Mozol, jehož trestný kop skončil v brance díky teči pardubických hráčů.

Rešetár mohl po změně stran vrátit domácím vedení, ale nastřelil jen břevno. Branková konstrukce se v 67. minutě ozvala i na druhé straně po Soukupově pokusu. Pardubice tak po úvodním výsledku 2:2 ve východočeském derby s Hradcem Králové remizovaly i na svém hřišti.

Branky: 23. Rešetár - 40. Mozol. Rozhodčí: Pechanec - Nádvorník, Plesar. ŽK: Řezníček - Literák, Dobrovolný. Diváci: 721.
Pardubice: Frydrych - Přibyl, Tischler, Vencl, Norek - Pospíšil, Jeřábek, Kudrna (75. Řezníček), Rešetár (82. Kakrda) - Hundák, Fusek (62. Petrus). Trenér: Krejčí.
Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Silveira, Coufal, Žídek - Literák, Vrťo (33. Dobrovolný), Mozol, Šrom (59. Soukup) - Lukáš (83. J. Prokeš), H.Prokeš. Trenér: Duhan.

Třinec - Baník Sokolov 1:2 (1:2)

Sokolov začal dobře a už ve třetí minutě mu zajistil vedení Vaněček. Chvíli poté však jeho spoluhráč Vondráček dostal červenou kartu za faul na unikajícího Čtvrtníčka.

Sokolov ale i v oslabení přidal ve 12. minutě druhý zásah, který z rohového kopu zařídil Hofmann. Třinec se vzpamatoval, za sedm minut se po chybě v soupeřově rozehrávce dostal k míči Malíř a předložil ho přesně zakončujícímu Gavlákovi.

Domácí byli v závěru velmi blízko vyrovnání. Na rohový kop si naběhl i brankář Bruk, ale odražený balon před prázdnou brankou poslal jen do břevna. Třinec tak nepotvrdil úvodní výhru na Žižkově.

Branky: 19. Gavlák - 3. Vaněček, 12. Hofmann. Rozhodčí: Lerch - Fišer, Machálek. ŽK: Wojnar - Vaněček. ČK: 8. Vondráček (Sokolov). Diváci: 1103.
Třinec: Bruk - Lisický, Čelůstka, Malík (79. Gulajev), Matoušek (30.Sporysz) - Motyčka (64. Dostál), Wojnar, Malíř, Čtvrtníček, Ceplák - Gavlák. Trenér: Hajný.
Sokolov: Dvořák I. - Blažek, Vondráček, Hofmann, Hrubý - Čada, Vrtělka - Vaněček (78. Dřížďal), Kobylík (22. Hruška), Dvořák II. - Jurdík (74.Šamánek). Trenér: Jindra.

Táborsko - Varnsdorf 1:1 (1:1)

Utkání začalo s více než půlhodinovým zdržením kvůli pozdnímu příjezdu hostů, kteří měli poruchu autobusu. Po zahájení pak trvalo domácím jen tři minuty, než je poslal do vedení po zmatcích v šestnáctce Javorek, už ve 22. minutě ale stanovil konečný výsledek povedeným přímým kopem Kotiš. Javorek ještě před přestávkou mohl vrátit domácím vedení, ale trefil jen břevno.

Branky: 3. Javorek - 22. Kotiš. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Pochylý. ŽK: Cíferský, Šimák - 25. Rudnickij.
Táborsko: Toma - Kotrba, Cíferský, Mráz, Sladký - Kočí (57. Presl), Šiml, Javorek, Šimák (69. Džafič), Tusjak (56. Potočný) - Strnad. Trenér: Nádvorník.
Varnsdorf: Porcal - Zbrožek, Filip, Tvaroha - Kotiš, Cana, Jakobovský, Rudnickij - Mikinič (61. Breite), Volf (62. Synek), Schubert. Trenér: Frťala.

Zlín - Ústí nad Labem 0:0

Střelci pohořeli v řadě šancí. Míč sice skončil v síti po střele domácího Malcharka, padl ale z ofsajdu, a tak Zlín po předchozí prohře 0:2 v Sokolově na první gól v sezoně stále čeká, Ústí nad Labem naproti tomu ani napodruhé neinkasovalo.

Rozhodčí: Orel - Pilný, Gallo. ŽK: Hruška - Moulis, Švec, Peterka, Jursa. Diváci: 1357.
Zlín: Dostál - Pazdera, Malý, Kubica, Hubáček - Železník (68. Ruskovský), Polách (88. Linek), Bublák, Hruška (80. Kurtin) - Poznar, Malcharek.Trenér: Kalivoda.
Ústí nad Labem: Novák - Zeman, Valenta, Švec, Dvořák (72. Šalda) - Peterka, Martykán, Jursa - Leibl (68. Leibl), Smola, Moulis (90. Mujagič). Trenér: Přerost.

Karviná - Hradec Králové 2:1 (2:1)

Karvinští vedli od 10. minuty, kdy se Hottek z 21 metrů parádně trefil do pravého růžku Lindrovy branky. Hradec dokázal zanedlouho vyrovnat, Malinský po chybě obrany obešel tři protihráče a překonal gólmana Palečka. Domácí se ale dál hnali do útoku, fanouškům předváděli pohledné akce a v 36. minutě po rohovém kopu vsítil vítězný gól hlavou stoper Jovanovič.

V druhé půli tempo v důsledku značného vedra opadlo, ale Hradec hrál bez potrestaného Rolka rozpačitě a k bodovému zisku měl daleko. Naopak domácí mužstvo mohlo výhru pojistit, ale Vladavič ani střídající Svatonský velké šance nevyužili.

Branky: 10. Hottek, 36. Jovanovič - 25. Malinský. Rozhodčí: Adámková - Černý, Kubr. ŽK: Hottek, Hoffmann - Hochmeister, Shejbal, Kučera. Diváci: 1688.
Karviná: Paleček - Hoffmann, Mikula, Jovanovič, Knötig - Vaněk (79. Gonda), Hottek - Ciku (68. Svatonský), Vladavič, Eismann - Mišinský (73. Pavelka).Trenér: Mazura.
Hradec Králové: Lindr - Poděbradský, Plašil, Hochmeister, Zelený - Kraják (75. Shejbal), Šisler, Kučera, Malinský (67. Voltr) - Kopáč, Kulič (58.Zec). Trenér: Prokopec.