U míče je vlašimský Ladislav Janda - ilustrační snímek

U míče je vlašimský Ladislav Janda - ilustrační snímek | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Vlašim díky hattricku Jandy uspěla v Ústí a slaví první výhru

• 3
Fotbalisté Vlašimi se dočkali první výhry v sezoně Fotbalové národní ligy. V dohrávce 5. kola vyhráli na hřišti Ústí nad Labem 5:2. Hattrickem se o to zasloužil Ladislav Janda.

Ústí, které prohrou spadlo na předposlední místo tabulky, vedlo už ve 3. minutě po gólu Myslivečka. Jenže pak začal úřadovat Janda a během devíti minut skóre otočil. Nejprve se trefil zblízka hlavou a následně z deseti metrů přízemní střelou k tyči.

Ještě do poločasu mohl srovnat znovu Mysliveček, ale trefil jen břevno. Naopak krátce po změně stran dokonal Janda hattrick. Ústí ještě snížilo po přímém kopu Kateřiňáka, ale Vlašim si výhru vzít nenechala a Nečas s Tarczalem skóre ještě navýšili.

Fotbalová národní liga - dohrávka 5. kola

Ústí nad Labem - Vlašim 2:5 (1:2)
3. Mysliveček, 63. Kateřiňák - 7., 12. a 50. Janda, 77. Nečas, 90. Tarczal. Rozhodčí: Příhoda - Pospíšil, Hájek. ŽK: Vaněk, Peterka, Kateřiňák - Tarczal, Vondra, Nečas. Diváci: 916.
Ústí nad Labem: Tvrdoň - Zeman, Peterka, Vaněk, Šnirc - Kateřiňák, Miskovič (65. Martykán) - Moulis, Mysliveček (57. Výborný), Leibl - Pouček. Trenér: Skála.
Vlašim: Nguyen - Breda, Kavka, Piško, Vondra - Janda, Tarczal, Kulhánek, Tusjak (62. Frizoni) - Nečas (83. F. Hašek), Vyhnal (89. Reiter). Trenér: M. Hašek.