Most - Vítkovice: Šavoj (vpravo) a Diviš

Most - Vítkovice: Šavoj (vpravo) a Diviš - Mostecký gólman Matěj Šavoj zabránil včasným vyběhnutím a odkopem šanci Jaroslavu Divišovi z Vítkovic. | foto: Martin Adamec, MAFRA

Divizní Živanice vyřadily z poháru po Boleslavi také Vítkovice

• 15
Poslední tým druhé ligy Vítkovice vypadl ve 3. kole fotbalového poháru Ondrášovka Cupu po porážce 0:1 na hřišti divizních Živanic. Tým z východočeské vesnice s osmi stovkami obyvatel vyzve v osmifinále hraném už na dva zápasy Jablonec, který momentálně vede první ligu.

Živanice se stávají postrachem letošní pohárové soutěže, neboť v předchozím kole vyřadily prvoligovou Mladou Boleslav. I tehdy zvítězil Sokol 1:0 a úspěšným střelcem byl stejně jako dnes Martin Merganc, který před sedmi lety nakoukl do nejvyšší soutěže v dresu Hradce Králové.

Vítkovice znovu potvrdily, že jsou v krizi. Ve druhé lize svěřenci Vlastimila Paličky osmkrát prohráli a s jediným bodem jsou beznadějně poslední.

Merganc rozhodl o porážce hostů v 52. minutě, kdy dorazil Balogovu střelu, kterou brankář Vaško neudržel. Největší šanci Vítkovic na vyrovnání zmařil bravurním zákrokem v 69. minutě gólman Černík, když ze šibenice vyrazil Motyčkův pokus z trestného kopu.

Živanice - Vítkovice 1:0 (0:0)
Branka: 52. Merganc. Rozhodčí: Drábek - Hojsík, Jiřík. ŽK: Podlipný -